انتقاد معاون شهردار از معاینه فنی نداشتن خودروهای اینترنتی

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: در حال حاضر بسیاری از خودروهای اینترنتی از سن فرسودگی گذشته‌اند و حتی بسیاری از آنها معاینه فنی برای تردد در سطح شهر تهران را ندارند.

انتقاد معاون شهردار از معاینه فنی نداشتن خودروهای اینترنتی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ،  محسن پورسیدآقایی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه جشنواره تاکسیرانی تهران که صبح امروز با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، علیرضا قنادان مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران و سید حسن رسولی، شهربانو امانی و محمد علیخانی از اعضای شورای شهر تهران در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: تاکسیرانان در هر کشور و هر شهری بیانگر شخصیت اجتماعی هر شهر است و در این زمینه اهمیت ویژه‌ای دارند.
  وی تصریح کرد: تاکسیرانان در چند بعد برای شهر اهمیت ویژه‌‌ای دارند که از آن جمله می‌توان به مدرن‌ بودن خودروها و بروز بودن پرداخت‌ها اشاره کرد ضمن اینکه تاکسیرانان در بحث مقررات راهنمایی و رانندگی نیز نشانگر فرهنگی رانندگی در آن شهر محسوب می‌شوند و در بعد اخلاق و خدمت‌رسانی نیز تاکسیرانان اهمیت ویژه‌ای دارند.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در بعد کاهش آلودگی هوا، تاکسیرانان می‌توانند نقش بسزایی را داشته باشند و با توجه به اینکه تاکسیرانان نسبت به سایر خودروها 10 برابر تردد در سطح شهر را دارند به همین جهت باید از لحاظ تنظیم موتور خودرو آنها شرایط مناسبی داشته باشد در غیر این صورت آلودگی زیادی در سطح شهر ایجاد می‌کنند.

  پورسیدآقایی گفت: با توجه به تردد خودروهای اینترنتی و رقابت آنها با تاکسی‌ها باید شرایط و رقابت سالم بین آنها و تاکسی‌های اینترنتی ایجاد شود که متاسفانه این رقابت ناسالم است چرا که برخی خودروهای اینترنتی حتی معاینه فنی برای تردد در شهر تهران را هم ندارند و سن خودروهای اینترنتی به سن فرسودگی رسیده اما باز هم در سطح شهر تردد می‌کنند.

  وی گفت: متاسفانه در حال حاضر نظارتی بر خودروهای اینترنتی وجود ندارد و آنان هر گونه که بخواهند تردد می‌کنند و بسیاری از آنها موجب آلودگی در سطح شهر تهران نیز می‌شوند.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در ارتباط با نوع خودروهای اینترنتی نیز به گونه‌ای عمل شده که حتی خودرو پراید نیز در لیست تاکسی‌های اینترنتی قرار دارد اما در سیستم تاکسیرانی به هیچ وجه از خودرو پراید استفاده نمی‌شود و با توجه به این شرایط امیدواریم که رقابت سالم و عادلانه بین خودروهای اینترنتی و تاکسی‌های اینترنتی ایجاد شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو