راه‌اندازی سامانه نظارت بر استانداردسازی جایگاه‌های CNG

عصر خودرو- مدیرکل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد ایران از راه‌اندازی سامانه نظارت بر استانداردسازی جایگاه‌های CNG خبر داد و افزود: امسال ۸۰ هزار مخزن ذخیره در ۲۴۶۰ جایگاه بازرسی می‌شود.

راه‌اندازی سامانه نظارت بر استانداردسازی جایگاه‌های CNG
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، پریچهر قزلباش امروز در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت در سمینار راهکارهای تنظیم سبد سوخت با توسعه صنعت CNG گفت: از 7000 سیلندر بررسی شده 40 مورد باید مردود شود و تاکنون هشت درصد کار اجرایی شده و 92 درصد باقیمانده است.

  وی افزود: طبق قوانین سازمان استاندارد موظف به نظارت اجرایی بر جایگاه‌ها و خودروهای CNGسوز است. در همین راستا نیز از سال 92 برای ورود به جایگاه‌های CNG اقدام کرده‌ایم و اکنون علی‌رغم مقاومت‌هایی که داشته‌اند تمایل به نظارت دارند.

  مدیرکل دفتر نظارت بر معیارهای مصرف انرژی و محیط زیست سازمان ملی استاندارد ایران با تاکید بر این مسئله که اخیراً وزارتخانه با اهتمام HSE آئین‌نامه‌ای را مصوب کرده که ناظرین در این جایگاه‌ها مستقر شوند، تصریح کرد: در حال حاضر به 1460 جایگاه ورود پیدا کرده‌ایم و حدود 95 درصد از جایگاه‌ها را موفق به نظارت شدیم چرا که از این میزان چهار درصد جایگاه‌ها تعطیل بوده و یک درصد نیز همکاری نداشتند که بیشتر مربوط به جایگاه‌های شهرداری‌ها بوده‌اند.

  وی با اشاره به تأثیر نظارت بر جایگاه‌های CNG گفت: این مسئله موجب شد تا 1100 مورد نشتی را در جایگاه‌ها شناسایی کنیم. همچنین مالکین را به عقد قرارداد با شرکت‌ها ترغیب کردیم و طی شش ماه بازرسی و آزمون بیش از 7000 مخزن CNG انجام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط