رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

۲۸۰ آمبولانس همچنان منتظر ترخیص از گمرک

عصر خودرو- معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از ترخیص ۱۲۰ دستگاه آمبولانس مدل بنز اسپرینتر خبر داد.

۲۸۰ آمبولانس همچنان منتظر ترخیص از گمرک
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا ، دکتر نوری درباره 120 دستگاه آمبولانس که در چند روز اخیر از گمرک ترخیص شدند، اظهار کرد: این آمبولانس ها مدل بنز اسپرینتر تولید سال 2017 شرکت میزن آلمان هستند که دارای تجهیزات کامل مطابق استانداردهای روز تیپ B در دنیا هستند.

  وی افزود: 400 دستگاه آمبولانس ما نزدیک به یک سال است که در پیچ و خم قوانین دست و پا گیر گمرک منتظر ترخیص هستند که بعد از رایزنی‌های لازم 120 دستگاه آن ترخیص و 280 دستگاه آن در انتظار ترخیص هستند.

  براساس گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور ، وی درباره کمبود آمبولانس در کشور نیز گفت: حداقل 1500 دستگاه آمبولانس در سازمان اورژانس کمبود داریم که در چشم‌انداز آینده خرید 1000 دستگاه آمبولانس را در برنامه داریم که اگر این اتفاق رخ دهد عمده مشکلات در این زمینه حل خواهد شد، ولی همچنان در مراکز درمانی و بهداشتی با کمبود آمبولانس مواجه خواهیم بود.

  نوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم‌های ظالمانه در خرید آمبولانس ها اثر گذاشته است؟، گفت: با اینکه آمریکایی بارها اعلام کردند تحریم‌ها علیه ایران، شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود، ولی تحریم ها در زمینه تامین آمبولانس‌ها مشکلات جدی به وجود آورده است که با پیش‌بینی‌های لازم موانع را از پیش روی برداشته‌ایم و واردات آمبولانس ها همچنان ادامه دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط