عدم رعایت حق تقدم، عامل ۱۸ درصد تصادفات پایتخت

عصر خودرو- رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت گفت: حدود ۱۸ درصد تصادفات شهر تهران به علت عدم رعایت حق تقدم وسایل نقلیه رخ می‌دهد.

عدم رعایت حق تقدم، عامل ۱۸ درصد تصادفات پایتخت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس، سرهنگ احسان مؤمنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور با اعلام خبر فوق اظهار داشت: حدود 18 درصد تصادفات شهر تهران به علت عدم رعایت حق تقدم از جانب وسایل نقلیه رخ داده و دومین علت تصادف در شهر تهران محسوب می‌شوند.

  وی تصریح کرد: برابر ماده 137 آیین نامه راهور حق تقدم عبور وسایل نقلیه در تقاطع‌ها و میدان هایی که فاقد چراغ راهنمایی و رانندگی و علامت می باشند به شرح زیر است:

  الف: در تقاطع هم عرض اگر دو وسیله نقلیه روبه روی یکدیگر در حرکت باشند و بخواهند با هم وارد خیابان واحدی شوند، حق تقدم عبور با وسیله ای است که به سمت راست گردش می‌کند.

  ب: هرگاه دو یا چند وسیله نقلیه از دو  یا چند راه مختلف به تقاطع هم عرض برسند حق تقدم عبور با وسیله نقلیه ای است که در طرف راست وسیله نقلیه دیگر قرار دارد.

  پ: هنگام ورود به میدان‌ها حق تقدم عبور با وسیله نقلیه‌ای است که در درون میدان در حال حرکت است.

  ت: در سه راه‌ها حق تقدم عبور با وسیله نقلیه‌ای است که به طور مستقیم و در مسیر مجاز در حال حرکت است.

  سرهنگ مومنی خاطرنشان کرد: امیدواریم  با رعایت قوانین و مقررات مربوط به حق تقدم عبور در تقاطع و میادین شاهد کاهش وقوع حوادث و تصادفات باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط