رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

نبود نظارت جدی به نابسامانی صنعت خودرو منجر شده است

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نبود نظارت جدی متولیان امر در صنعت خودرو به نابسامانی این بخش منجر شده است و حتی اقدامات مقطعی نیز در این خصوص چندان اثری ندارد.

نبود نظارت جدی به نابسامانی صنعت خودرو منجر شده است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، محمد عزیزی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) برای تعادل بخشی به وضعیت بازار خودرو راهکارهایی از قبیل عرضه با پنج درصد زیر قیمت بازار اعلام کرده بود.

  وی اظهار داشت: وضعیت خودروی کشور با مشکلات عدیده ای همچون کمبود نقدینگی، کاهش یا تولید حداقلی خودروسازان مواجه شده و از طرفی ارائه راهکارها برای کاهش قیمت، تاکنون موثر نبوده است.
  نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر صمت نیز با حضور در کمیسیون صنایع توضیحاتی را در ارتباط با مشکلات صنعت خودرو ارائه کرد که در مجموع برای اعضا چندان قانع کننده نبود.
  وی اضافه کرد: برای تعادل بخشی به وضعیت خودروی کشور و جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت ها، اقداماتی از قبیل جلوگیری از درج قیمت در سایت ها و یا کانال های مرتبط کارآیی لازم را ندارد.
  عزیزی افزود: قیمت کالا در بازار بر اساس تولید، عرضه و تقاضا تعیین می شود، لذا با توجه به کاهش تولید بطور قطع میل و تقاضا در بازار بیشتر خواهد شد و این افزایش قیمت ها را به دنبال خواهد داشت.
  وی خاطرنشان کرد: خودروسازان طی 2 سال گذشته با کاهش عرضه خودرو مواجه بودند و این در حالی است که سالانه تقاضای بیش از یک میلیون خودرو در کشور وجود دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط