اوتو ۳۶۰

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

حباب قیمتی خودرو خالی می‌شود

برخورد با قیمت سازی در فضای مجازی

عصر خودرو- عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برخورد با قیمت‌سازی در فضای مجازی و تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شد و این روند ادامه دار خواهد بود.

حباب قیمتی خودرو خالی می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خانه ملت، عبدالله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به کاهش قیمت خودرو در بازار در روزهای اخیر، گفت: اگرچه به دلیل فضای روانی، قیمت خودرو در ماه‌های گذشته افزایش چشم‌گیری پیدا کرد اما برخورد دستگاه قضایی با قیمت‌سازی در فضای مجازی کاهش نرخ چهارچرخ‌ها را رقم زد.

  نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت کنونی خودرو واقعی نیست، افزود: باید تدابیر ویژه ای در نظر گرفته شود تا قیمت خودرو واقعی شده و کاهش یابد.

  حجم تولیدات ایران خودرو و سایپا کفاف نیاز بازار را می‌دهد

  وی با بیان اینکه حجم تولیدات ایران خودرو و سایپا کفاف نیاز بازار را می‌دهد، اظهار کرد: خودروهای خارجی تنها 7 درصد بازار را تشکیل می‌دهند و فقط قشر متمول جامعه می‌توانند از این خودروهای لوکس استفاده کنند در نتیجه ممنوعیت واردات خودرو نمی‌تواند دلیلی برای گرانی این کالا باشد.

  افزایش تولید شرکت‌های خودروسازی در راه است

  این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تیراژ خودور در سال گذشته به 600 دستگاه در روز کاهش پیدا کرده بود اما در سال 98 تولید این شرکت‌ها به 4 هزار دستگاه افزایش پیدا کرد و تا 4 ماه آینده ظرفیت تولید آن به سال 96 نزدیک می‌شود.

  تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در هفته گذشته نیز تاحدودی باعث کاهش قیمت خودرو شد و دیدگاه مجلس درباره موافقت با واردات خودروهای هیبریدی را نمایان کرد
  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت خودرو در بازار کاهش پیدا می‌کند، ادامه داد: تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در هفته گذشته نیز تاحدودی باعث کاهش قیمت خودرو شد و دیدگاه مجلس درباره موافقت با واردات خودروهای هیبریدی را نمایان کرد.

  رضیان تصریح کرد: در صورتی که به ایرانیان خارج از کشور اجازه واردات خودرو داده شود و طرحی همانند رجیستری گوشی همراه مسافرتی برای خودرو اجرایی شود می‌توان آرامش نسبی را به بازار را تزریق کرد.

  زمینه واردات خودرو خارجی فراهم شود

  عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در حال حاضر 4 میلیون ایرانی در خارج از کشور هستند در حالی که به آنها اجازه داده شود با استفاده از ارز خارجی خودروهایی که- خدمات پس از فروش آنها در کشور وجود دارد مانند هیوندا و تویوتا و...- وارد کشور کنند می‌توان تاثیر زیادی برای ساماندهی بازار داشت.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو