چگونه ترامپ با قیمت خودرو بازی می‌کند؟

عصر خودرو- افزایش تعرفه های گمرکی توسط ترامپ نه تنها هزینه تولید خودرو ها را در مکزیک افزایش می دهد بلکه به طور کلی باعث افزایش قیمت خودرو درامریکا، جهان و در بین تمامی کشور ها می شود.

چگونه ترامپ با قیمت خودرو بازی می‌کند؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرآنلاین،خبرگزاری ان بی سی در گزارشی در مورد رشد قیمت خودروها در بازار جهانی نوشت: قیمت خودرو به زودی در امریکا و سایر نقاط جهان افزایش پیدا خواهد کرد.

  دلیل این اتفاق افزایش تعرفه های گمرکی بر روی کالاهای صادراتی در مکزیک می باشد.

  تا تاریخ 1 اکتبر آینده تعرفه های گمرکی برخی از محصولات صادراتی مکزیک تا 25 درصد افزایش پیدا میکند و همین افزایش قیمت نه تنها باعث بالا رفتن هزینه تولید خودرو در مکزیک می شود بلکه باعث افزایش هزینه تولید خودرو در امریکا و بالارفتن قیمت خودرو در بازرا جهانی می شود.

  با توجه به سخنان تحلیلگران اقتصادی در عرصه صنعت، کمپانی های امریکایی برای تولید خودرو نیازمند واردات قطعات اولیه از مکزیک هستند و با افزایش تعرفه های گمرکی بر روی کالاهای مکزیکی هزینه واردات از این کشور نیز افزایش پیدا می کند و همین امر باعث افزایش هزینه تولید خودرو در امریکا و افزایش  قیمت خودرو در این کشور می شود.

  رئیس انجمن بین المللی خودروهای امریکایی (کدی لاسک) در این مورد می گوید: "وضع تعرفه های جدید بر روی قطعات خودرو و کالاهای مکزیکی به معنای وضع مالیات جدید برای مصرف کنندگان امریکایی است واین اتفاق باعث بالا رفتن قیمت انواع خودروها می شود."

  با توجه به نتیجه تحقیقات کارشناسان، خودرو های امریکایی در اواخر ماه می (ماه گذشته) نسبت به سال گذشته با افزایش 4درصدی رشد قیمت مواجهه شدند و به تبع صادرات خودروهای امریکایی در بازار جهانی نیز با رشد قیمت همراه خواهد بود.

  پیش بینی می شود که صنعت خودروسازی امریکا در این ماه  پیش رو دچار رکود شود و میزان فروش محصولات این کمپانی های خودروسازی امریکایی 2.1 درصد کاهش پیدا کند.

  وضع هر گونه تعرفه ای بر روی قطعات تولید شده در مکزیک بر روی تعداد زیادی از خریداران خودروهای امریکایی تاثیر می گذارد، نه تنها خریداران امریکایی بلکه تمام ملیتی هایی که از خودروهای امریکایی استفاده می کنند با افزایش قیمت این خودروها مواجهه خواهند شد.

  حتی قیمت خودروهای امریکایی مونتاژ کشورهای اروپایی و آسیایی نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

  طی دهه گذشته مکزیک تمام قدرتش را به کار گرفته است تا به بزرگترین تولید کننده قطعات خودرو در جهان تبدیل شود.

  به عنوان مثال می توان از شرکت خودرو سازی نیسان نام برد که اغلب قطعات آن در مکزیک تولید می شود.

  یک سوم فروش محصولات شرکت خودروسازی نیسان در سال گذشته در امریکا بوده است و فروش این محصولات نیز به احتمال قوی در سال پیش رو با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

  از آنجایی که 70درصد تولیدات خودرو در امریکا با استفاده از قطعات صادر شده از مکزیک صورت می گیرد افزایش قیمت خودرو ها در ماه آینده امری اجتناب ناپذیر است.

  هنوز نمیتوان افزایش قیمت ها را به طور دقیق تخمین زد ولی آنچه بدیهی است این است که در ماه های آینده با افزایش قیمتی فاحش در صنعت خودرو سازی مواجهه خواهیم بود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو