اوتو ۳۶۰

فرانسه آماده کاهش سهام دولتی برای افزایش همکاری رنو با نیسان است

عصر خودرو- وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه اعلام کرد: پاریس آماده است تا میزان سهام دولتی خود را در شرکت خودروسازی رنو به منظور افزایش همکاری با شرکت ژاپنی نیسان، کاهش دهد.

فرانسه آماده کاهش سهام دولتی برای افزایش همکاری رنو با نیسان است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، برونو لومر، وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه   در حاشیه نشست دو روزه اقتصادی و تجاری گروه بیست در شهر تسوکوبا ژاپن اعلام کرد: پاریس آمادگی دارد با هدف تقویت اتئلاف میان این دو شرکت خودروسازی، میزان سهم خود را در رنو کاهش دهد.

  وی افزود: «ما می‌توانیم سهام دولتی در رنو را کاهش دهیم. این یک مشکل نیست، در حالی که در پایان این روند، ما شاهد یک بخش خودروی سازی قوی‌تر و اتحاد بیشتر میان نیسان و رنو خواهیم بود.»

  لومر قبلاً گفته بود که دولت فرانسه آمادگی دارد مادامی که منافع اش حفظ شود هر قراردادی که رنو با فیات کرایسلر امضا کرده را به رسمیت شناسد و به اتحاد میان رنو و نیسان نیز احترام بگذارد.

  روز پنجشنبه هفته گذشته شرکت خودروسازی فیات کرایسلر از پیشنهاد رسمی خود برای ادغام با شرکت خودروسازی فرانسوی رنو صرف نظر کرد و گفت: «شرایط سیاسی کنونی فرانسه طوری نیست که چنین ادغامی موفقیت آمیز باشد.»

  به گفته رسانه‌های خارجی، دولت فرانسه، که صاحب 15 درصد از سهام رنو و بزرگترین سهامدار این کمپانی است، پیشتر اعلام کرده بود در صورتی از این پیوند حمایت خواهد کرد که شغل کارکنان فرانسوی و کارخانه‌های خودروسازی فرانسه محفوظ بماند.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط