اوتو ۳۶۰

شرط جریمه‌نشدن خودروها در طرح جدید ترافیک پایتخت

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ترافیک جدید از ابتدای تیر ماه در تهران، از فرصت یک‌ماه پلیس به کسانی که بدون شارژ حساب شهروندی خود وارد محدوده طرح می‌شوند؛ خبر داد.

شرط جریمه‌نشدن خودروها در طرح جدید ترافیک پایتخت
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا،   سردار محمدرضا مهماندار در حاشیه نهمین جلسه پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های سراسر کشور و در جمع خبرنگاران گفت: طرح ترافیک جدید  از ابتدای تیر ماه در تهران آغاز خواهد شد. این موضوع در شورای ترافیک و حمل و نقل تهران مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد و به طور قطع نیز اجرا می‌شود.

   او ادامه داد: مشکل اساسی شهر تهران استفاده بیش از حد از خودروهای شخصی است که باعث شده ترافیک های سنگینی را در تهران شاهد باشیم، طبیعتاً برای کاهش این معضل نیاز است که همکاری مردم را داشته باشیم و در کنار همکاری مردم نیز برنامه های جدید برای این که میل به استفاده از خودروهای شخصی کاهش پیدا کند را نیز  در دستور کار قرار دهیم.

  رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اضافه کرد: مردم حدود 14 سال از طرح زوج و فرد استفاده و تردد کردند.  در این طرح جدید ملاحظاتی مانند 20 روز رایگان در هر فصل دیده شده است. بنابراین جای نگرانی نیست و همه دغدغه‌هایی که ممکن است مردم و شهروندان داشته باشند در این طرح دیده شده و هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

  سردار مهماندار تصریح کرد: در صورتی که ضرورت داشته باشد شهروندان می‌توانند با پرداخت نیمی از هزینه، از خودروهایشان برای رفت و آمد در این محدوده ها استفاده کند. توصیه می کنیم برای این‌که هزینه شهروندان کاهش یابد حتما از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

  او در پایان گفت: اگر کسانی که وارد این محدوده می‌شوند حساب شهروندی خودشان را که در سامانه تهران من است، شارژ نکرده باشند یک ماه فرصت دارند که این هزینه را که به شهرداری بدهکار شدند را پرداخت کنند و در صورت عدم پرداخت بعد از یک ماه، پلیس آنها را جریمه خواهد کرد و این فرصت یک ماهه داده می‌شود تا مجبور نباشیم کسی را به علت ورود غیرمجاز جریمه کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط