پیت استاپ

آلودگی هوا «۳۲۲۴»

هوای تهران امروز برای حساس‌ها ناسالم است

عصر خودرو- مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه هوای پایتخت در حال حاضر در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، از وزش باد نسبتا شدید طی فردا (۱۰ تیر) خبر داد.

هوای تهران امروز برای حساس‌ها ناسالم است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، حسین شهبازی  با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (9 تیر) است، اظهار کرد: همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات فراهم می‌شود.

  وی ادامه داد: با افزایش تابش نور خورشید در طول روز به همراه در دسترس بودن سایر عوامل برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، شرایط برای شکل‌گیری آلاینده ازن فراهم می‌شود و این آلاینده بین ساعات 14 الی 18 امروز به بیشترین حد خود می‌رسد.

  مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه با تغییر وضعیت جوی تا بعد ازظهر برای برخی ساعات وزش باد انتظار می‌رود و احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد، تصریح کرد: از این رو با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق و ازن طی بعضی ساعات امروز، وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

  شهبازی در ادامه با اشاره به اینکه به‌تدریج در اواخر وقت امروز (9 تیر) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود، گفت: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (10 تیر) روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها دور از انتظار نیست.

  وی در ادامه اظهار کرد: همزمان با افزایش ناپایداری‌های جوی طی فردا (10 تیر) به‌تدریج بر سرعت باد افزوده می‌شود و در برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی انتظار می‌رود که احتمال افزایش موقتی ذرات معلق در برخی ساعات را به دنبال دارد.

  به گفته شهبازی دمای هوا در تهران تا روز آینده روند کاهشی دارد.

  مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 99 در شرایط سالم قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 114 در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

   

   

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۵۹
  • ۴۵۷
  • ۴۵۶
  • ۴۵۵
  • ۴۵۴
  • ۴۵۳
  • ۴۵۲
  • ۴۵۱
  • ۴۵۰
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو