دبیر انجمن صنفی کامیون داران مطرح کرد:

کمبود لاستیک دولتی در بازار

مشکل توزیع لاستیک کامیون‌داران پابرجاست

عصر خودرو- کریمی از کمبود لاستیک دولتی در بازار خبر داد و گفت: در بازار آزاد قیمت هر جفت لاستیک ۵ و نیم تا ۶ ونیم میلیون تومان است.

کمبود لاستیک دولتی در بازار
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد کریمی دبیر انجمن صنفی کامیون‌داران کشوربا اشاره به اینکه مشکل لاستیک کامیون‌داران همچنان به قوت خود باقی است، گفت: متأسفانه مسئولان دولتی در بحث شناسایی سایز لاستیک‌ها نتوانستند به درستی عمل کنند و لاستیک‌هایی که در بین کامیون‌داران توزیع شده است هیچ کدام برای کامیون‌ها مناسب نیست.

  او افزود: سایز لاستیک مورد نیاز کامیون‌ها به ویژه در بخش حمل و نقل عمومی 12 × 24، 315 × 385 است، ولی لاستیک‌های دولتی توزیع شده  در بین کامیون‌ داران چنین سایزی ندارند.

  دبیر انجمن صنفی کامیون داران کشور توضیح داد: بیشترین سایز مصرفی لاستیک در بین کامیون‌ داران 12× 24 است که به شدت در بازار با کمبود آن مواجه هستیم و  کامیون‌داران ناگزیرند که از بازار آزاد لاستیک مورد نیاز خود را با قیمت‌های چندین برابری تأمین کنند.

  او افزود: هم‌اکنون لاستیک تولید داخل با نرخ مصوب  به 3 میلیون تومان رسیده این در حالی است که در بازار آزاد قیمت هر جفت لاستیک 5 و نیم تا 6 ونیم میلیون تومان است و قیمت لاستیک‌های اروپایی و وارداتی هم به مرز 7 تا 8 میلیون تومان رسیده است.

  بیشتر بخوانید:تامین روغن موتور معضل جدی کامیون داران/ ایجاد بازار سیاه به دلیل کاهش تولید

  دبیر انجمن صنفی کامیون داران کشور با اشاره به اینکه متاسفانه با کمبود لاستیک دولتی در بازار مواجه هستیم، گفت: هم‌اکنون همین نوع لاستیک در بازار‌ آزاد با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسد و این موضوع نشان دهنده آن است که دستگاه‌های توزیع کننده نظارت درستی در این بخش ندارند.

  او با اشاره به اینکه کامیون‌داران به دلیل آنکه مجدد مشکل جابه‌جایی‌ها و حمل کالا تکرار نشود، ناگزیر هستند که لاستیک‌های خود را از بازار آزاد تأمین کنند، افزود: دولت باید با مدیریت صحیح  مشکل توزیع لاستیک را برطرف کند، زیرا نرخ‌  لاستیک‌ها در بازار آزاد آنقدر بالاست که کامیون داران توان خرید ندارند.

  کریمی توضیح داد:کامیون‌داران به دلیل تردد بیش از 30 تا 40 هزار کیلومتر، مقدار قابل توجهی لاستیک از دولت طلبکار هستند، بنابراین ارایه لاستیک های تشویقی به کامیون داران جهت جابه‌جایی کالا از بندر امام خمینی(ره) نمی‌تواند انگیزه مناسبی برای این صنف ایجاد کند.

  دبیر انجمن صنفی کامیون داران کشور گفت: باید سیستم توزیع و شناسایی لاستیک‌های مورد نیاز بخش حمل و نقل عمومی به درستی انجام شود تا اصلی‌ترین مشکل آن‌ها برطرف شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۴۷۲
   • ۴۷۱
   • ۴۷۰
   • ۴۶۹
   • ۴۶۸
   • ۴۶۷
   • ۴۶۶
   • ۴۶۴
   • ۴۶۳
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو