اوتو ۳۶۰

عضو کمیسیون عمران مجلس:

تأثیرگذاری نهایی طرح ترافیکی جدید تهران ۳ ماه زمان نیاز دارد

عصر خودرو- عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با وجود اثرات روشن طرح جدید کنترل آلودگی هوا بر کاهش ترافیک، میزان تأثیر نهایی این طرح را باید پس از حداقل یک بازه زمانی سه ماهه سنجید.

تأثیرگذاری نهایی طرح ترافیکی جدید تهران ۳ ماه زمان نیاز دارد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ، مجید کیانپور   با اشاره به اینکه پایان دادن به طرح زوج و فرد که زمانی قرار بود به صورت اثربخش و مقطعی در تهران اجرایی شود، اقدامی محیط‌زیست محور و در راستای مدیریت و کنترل آلودگی هوا بوده است گفت: اثرات زیست محیطی و موثر این طرح در کاهش آلودگی هوا را باید در بازده زمانی سه ماه سنجید.

  وی تصریح کرد: اجرای طرح محدوده کنترل آلودگی هوا که از اول تیر جایگزین طرح سابق زوج یا فرد شد، به میزان مشهودی بر ترافیک معابر به ویژه در محدوده‌های مرکزی شهر اثرگذار بوده است چرا که دیگر ملاک تردد پلاک خودروها نیست و از این رو مالکیت پلاک خودروها دیگر در معابر مرکزی شهر موثر نخواهد بود.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی معتقد است طرح کنترل آلودگی هوا دو تأثیر کوتاه‌مدت و بلندمدت بر ترافیک خواهد داشت؛ در کوتاه‌مدت باعث کاهش ترافیک در محدوده این طرح (یعنی محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا همان زوج یا فرد سابق) می‌شود و در بلندمدت به تغییر رفتار ترددی شهروندان منجر خواهد شد که یکی از اهداف اصلی اجرای این طرح است.

  به گفته کیانپور آنچه در این طرح اثرگذار خواهد بود و باید به آن توجه ویژه شود بحث معاینه فنی، کیفیت سوخت و کیفیت وسیله نقلیه است.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط