اوتو ۳۶۰

شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو

عصر خودرو- در حالی که واردکنندگان و ثبت‌نام‌کنندگان خودروهای وارداتی چشم‌انتظار ازسرگیری ترخیص خودروهای دپویی از گمرک هستند، وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرده فعلا مهلت ترخیص تمدید نمی‌شود. این گفته وی در حالی است که نیمه‌تیرماه امسال مهلت ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک و مناطق ویژه اقتصادی به پایان رسید.

شوک وزیر صنعت به واردکنندگان خودرو
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، رضا رحمانی با اشاره به پایان مهلت ترخیص خودروهای دپوشده در گمرک، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه قبلا یک مرتبه این مهلت تمدید شده بود، فعلا دوباره این مهلت را تمدید نمی‌کنیم.

  رضا رحمانی درباره وضع خودروهای دپو شده در گمرک‌ها، بنادر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد: برای آزادسازی خودروهای دپو شده در این مناطق موانعی وجود داشت که دولت برای آنها مصوبه‌ای به تصویب رساند و تعدادی از این خودروها ترخیص شدند.

  وی با بیان اینکه همچنان موانعی برای ترخیص خودروهای دپوشده وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخی از خودروهای دپوشده دارای ظرفیت موتور بیش از 2500 سی‌سی هستند و برخی دیگر ضوابط فنی ندارند و سازمان ملی استاندارد، آنها را تایید نکرده است.

  وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه از نظر وزارت صمت ترخیص خودروهای دپوشده هیچ مشکلی ندارد و ما به همه اعلام کرده‌ایم که می‌توانند نسبت به ترخیص اقدام کنند، ادامه داد: بخش دیگری از خودروها با موانع قضایی مواجه هستند و از طرف دادگاه‌های مختلف توقیف شده‌اند که این موارد از اختیارات وزارت صمت خارج است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط