دبیر انجمن واردکنندگان خودرو مطرح کرد:

راه‌حلی برای واردات خودرو به کشور

چرا مردم به خودروهای اتوماتیک علاقه‌مند شدند؟

عصر خودرو- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره واردات خودرو به کشور گفت: ما پیشنهاد واردات بدون انتقال ارز و از طریق سرمایه‌های افراد خارج از کشور را داده‌ایم.

راه‌حلی برای واردات خودرو به کشور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از گسترش‌نیوز ، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص پیگیری آزادسازی واردات خودرو اظهار کرد:‌ ما مکررا در حال مذاکره با مسئولان دولتی هستیم و مکاتباتی نیز با رئیس جمهور و معاون اول داشتیم تا فکری به حال مجموعه واردکنندگان خودرو داشته باشند. پس از خروج خودروها از گمرکات صنف واردکنندگان کاملا تعطیل خواهند شد و صنفی به این اسم نخواهیم داشت. این سرمایه‌های انسانی و مادی تماما از بین خواهند رفت و احیای آن نیز به شدت سخت و طاقت‌فرسا و حتی احتمالا غیر ممکن باشد. ما یک صنف اقتصادی را به دلیل تصمیم نادرست از دست خواهیم داد. نکته‌ای که در خصوص واردات خودرو وجود دارد این است که کسی جرات حمایت از این موضوع را ندارد و صحبت‌هایی در مورد محدودیت‌های ارزی بیان می‌شود.استفاده از ایرانیان خارج از کشور

  وی ادامه داد: پیشنهاداتی داده شده که برای واردات خودرو نیاز به ارز نداریم و تامین خودرو بدون اخذ وجه می‌تواند انجام شود. سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور در همین شرایط تحریمی قابل استفاده است و می‌توان از آن‌ها برای واردات خودرو وجود دارد. در مکاتبات نیز اعلام شده است که حتی ریال از کشور خارج نمی‌شود و بحث خروج ارز نیز وجود نخواهد داشت. امکان واردات خودرو در عمل وجود دارد و دغدغه ما زیرساخت‌های ایجاد شده است. شاخص بودن خودرو وارداتی و پیشرو بودن آن در ارائه مدل‌های نو به کشور در صنعت خودروسازی در حال حاضر مطرح است. در نتیجه باید راه ورود چنین خودروهایی به کشور باز بماند و مردم باید بدانند تکنولوژی روز خودرویی چه چیزهایی را ارائه می‌دهد.

  آشنایی با تکنولوژی‌های روز دنیا

  دادفر در پایان اشاره کرد: به عنوان مثال تا زمانی که با خودروی هیبرید یا هیدروژنی آشنا نشده باشید به سمت آن نیز نخواهیم رفت. محدودیت‌هایی که بر واردات خودرو اعمال شده است باعث می‌شود از تکنولوژی‌های روز دنیا عقب بمانیم و به دنبال آن نرویم. امروز اگر گفته می‌شود که خودروسازان داخلی به سمت خودروهای برقی و هیبریدی بروند به این دلیل است که شاهد چنین خودروهایی در کشور بودیم. این در صورتی است که خودروهای هیبریدی در دنیا بسیار جدید نیستند. این نکته را نیز باید گفت که اگر امروزه مردم علاقه به خودروهای گیربکس اتوماتیک دارند به این دلیل است که بیش از 20 سال واردکنندگان خودرو در حال واردات چنین خودروهایی به کشور بوده‌اند. ما طی 3 سال گذشته حرکت بزرگی به سمت خودروهای نو و با تکنولوژی روز دنیا در ایران داشتیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو