برنج

عضو کمیسیون صنایع و معادن:

رفتن شرکت‌های خودروساز می‌تواند به نفع ما تمام شود

عصر خودرو- یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به پایان همکاری شرکت کیاموتورز با ایران و گروه خودروسازی سایپا گفت: می‌توان گفت که رفتن شرکت‌ها و انجام نشدن واردات می‌تواند به نفع ما تمام شود. اکثر صنایع ما در حال تولید هستند.

رفتن شرکت‌های خودروساز می‌تواند به نفع ما تمام شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا،  محمدرضا منصوری در مورد پایان همکاری شرکت کیاموتورز با ایران و گروه خودروسازی سایپا گفت: مشکل صنایع ما رفتن شرکت‌ها و یا انجان نشدن واردات نیست. حتی می‌توان گفت که رفتن شرکت‌ها و انجام نشدن واردات می‌تواند به نفع ما تمام شود. اکثر صنایع ما در حال تولید هستند. زمانی که شرکت‌های خارجی وجود دارشتند دلالان راحت‌تر می‌توانستند به اقتصاد ورود کرده و تولید رانت کنند.

  این عضو کمیسیون صنع و معادن مجلس افزود: ما می‌توانیم از شرایط تحریم فعلی، فرصت بسازیم. البته اگر شرکت‌ها به شکل سلامت وارد می‌شدند، به اقتصاد ما کمک کرده و شرایط اشتغال را نیز فراهم می‌کردند. در واقع این شرایط فراهم نبود. حتی در زمان قبل از تحریم، مافیایی وجود داشت که نمی‌گذاشت خودروسازی خارجی کار خود را انجام دهد و دست آخر تاوان آن را مردم می‌دادند.

  نماینده مردم ساوه پایان همکاری شرکت‌های خودروساز خارجی با ایران را بی‌خطر دانست و گفت: به نظر من با رفتن شرکت‌ها مثل رنو فرانسه، برلیانس چین یا حتی کیاموتورز هیچ اتفاقی نمی‌افتد. به زودی رشد اقتصاد داخلی ما شروع خواهد شد. تولید بعضی از خودروهای ما با وجود تنوعات متعددی که برای آن قائل می‌شوند، هزینه‌بر و ناکارآمد است. در شرایط فعلی، ما باید خودروهای داخلی‌مان مثل پژو یا سمند را با کیفیت بالاتر فعلا تولید کنیم. تولید این خودروها در شرایط فعلی حتی می‌تواند تا دو برابر افزایش پیدا کند. البته این به شرطی است که انحصار را از خودروسازی بگیریم و تولید بعضی قطعات که به عنوان گلوگاه عدم تولید خودرو عمل می‌کند را باز کنیم.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط