اوتو ۳۶۰

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت

عصر خودرو -با انتشار تصاویر رسمی موهاوی در رسانه های اجتماعی کیاموتورز طی روزهای گذشته، انتظار می رود این محصول ابتدا برای بازار کره جنوبی و بدنبال آن در بازار جهانی عرضه شود.

موهاوی ۲۰۲۰؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، نسل اول موهاوی که در سال 2008 معرفی شد یک شاسی بلند جذاب بود که در بازار ایران نیز طرفداران زیادی داشت. محبوبیت موهاوی بر دو اصل سادگی و کیفیت شکل گرفت! کیا در طراحی موهاوی توجه ویژه ای به زبان طراحی شاسی بلندهایی مانند فورد و کادیلاک داشته که احتمالا دلیل آن جذب مخاطب بیشتر در بازار خودروی آمریکا بوده است.

موهاوی با سه مدل موتور متفاوت عرضه شد: 3.8 لیتری و 3 لیتری 6 سیلندر و نمونه 4.6 لیتری 8 سیلندر که این مدل در ایران طرفداران زیادی دارد. تپنده 8 سیلندر 340 اسب بخار خروجی دارد و گشتاور آن نیز برابر با 435 نیوتن متر است. وقتی موهاوی برای اولین بار وارد خیابان های کشورمان شد در رده قیمتی خود برای یک شاسی بلند 8 سیلندر یک انتخاب رویایی در برابر بزرگانی مانند تویوتا، لکسس و پورشه محسوب می شد.

این خودرو 5 ستاره ایمنی آژانس ان اچ تی اس اِی( اداره‌ی ملی ایمنی ترافیک بزرگراهی آمریکا) را نیز برسینه خود داشت تا تمامی این ها به علاوه ویژگی‌های دیگری مانند: 9 عدد کیسه هوا، سیستم ترمز ای بی اس/ ایی بی دی، کنترل پایداری الکترونیکی(ESC)، دستیار ترمز اضطراری(BAS)، سیستم کنترل در سربالایی(HAC)، تهویه مطبوع اتوماتیک، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، گرمکن و سردکن صندلی، سانروف، کروز کنترل، سنسور پارک و دوربین دید عقب موهاوی را به عنوان یک انتخاب برتر مطرح کند.
نسل دوم یا فیس لیفت؟!

زمانی که کیاموتورز تولید موهاوی یا بورگو(در بازار آمریکا به این نام شناخته می شود) را از کاتالوگ فروش خود خارج کرد، این تصمیم برای آنهایی که در فکر تهیه که شاسی بلند قدرتمند باکیفیت دارای برچسب قیمت رقابتی بودند بسیار ناامید کننده بود تا آنکه کیا در نمایشگاه خودروی سئول 2019 از مدل مفهومی Masterpiece (به معنی شاهکار) رونمایی کرد اما در واقع شباهتی به محصولات مفهومی که همواره رویکردی آینده نگر دارند، نداشت و کاملا شبیه خودرویی بود که می توان انتظار حضورش در خیابان ها را داشت. از همانجا بود که تحلیلگران حوزه خودرو در نقدها و بررسی ها خود پیش بینی کردند که کمپانی کره ای بزودی این محصول را وارد فاز تولید انبوه خواهد کرد.
با انتشار تصاویر رسمی موهاوی در رسانه های اجتماعی کیاموتورز و اعمال تغییراتی بسیار جزیی مانند شکل چراغ های مه شکن طی روزهای گذشته، انتظار می رود این محصول ابتدا برای بازار کره جنوبی و بدنبال آن در بازار جهانی عرضه شود.

موهاوی 2020؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت(+فیلم و تصاویر)
با توجه به تصاویری که مشاهده می کنید این محصول را باید یک فیس لیفت از موهاوی نسل اول بدانیم تا نسل جدید آن! بیشترین تغییرات ظاهری مربوط به نمای جلوی خودرو می شود. در این بخش یک گریل(جلوپنجره) جدید با عناصر کرومی چراغ های 4 نقطه ای ال ایی دی را در بر گرفته است.

موهاوی 2020؛ نسلی جدید یا بازگشتی دوباره با فیس لیفت(+فیلم و تصاویر)
در مرکز گریل نیز لوگوی اختصاصی موهاوی دیده می شود که در مقایسه با نسل اول ظاهری امروزی به خود گرفته است.

تغییراتی نیز در الگوی بامپر(سپر) مشاهده می شود که شامل چراغ های مه شکن جدید دوتایی برای هر طرف و تغییر حالت ورودی هوای زیر آن است.
باحرکت به سمت کنار خودرو، دقیقا یک موهاوی نسل اول پیش روی بیننده قرار می گیرد که تنها بخش کرومی انتهای درب ها و بالای رکاب بدان افزوده شده است.

در قسمت عقب خودرو نیز تغییرات ظاهری چراغ ها در مقایسه با نسل اول جلب نظر می کند. کیا از چراغ های ال ایی دیی هماهنگ با آنچه که در نمای جلو مشاهده شد، استفاده کرده و بین دو چراغ نیز با نوشته موهاوی به هم مرتبط شده است.

در پایین ترین نقطه بامپر یک بخش با رنگ متفاوت و با حضور 4 خروجی اگزوز(دوقلو در هر طرف) مشاهده می شود که این دیفیوزر ابتدایی؛ به نظر بیشتر جنبه تزئینی دارد زیرا خروجی ها در تصاویر مسدود هستند. البته باید دید در محصولی که برای فروش ارائه می شود این قسمت چه تغییراتی خواهد داشت.

در تصاویر جدیدی که از موهاوی ارائه شده پشت خودرو نمایه 4WD به چشم می خورد که ویژگی 4 چرخ محرک را مورد اشاره قرار می دهد. آنطرف نیز V6 3.0 را داریم که این کد به موتور 6 سیلندر 3 لیتری بازخوانی می شود و احتمالا همان پیشرانه توربودیزل 3 لیتری با 256 اسب بخار خروجی و گشتاور 413 پوند فوت(هماهنگ با جعبه دنده 8 سرعته اتوماتیک) است. اما این فقط یکی از گزینه ها موهاوی 2020 در بخش موتور است و قطعا نمونه های دیگری نیز با توجه به بازار هدف قابل سفارش خواهند بود.

برچسب ها
کرمان موتور