برنج

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خبر داد:

جان باختن روزانه ۵۰ تن در جاده‌های کشور

عصر خودرو- رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که سالانه در جاده‌های مواصلاتی ۱۵ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: بر این اساس، روزانه ۵۰ نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست می‌دهند.

جان باختن روزانه ۵۰ تن در جاده‌های کشور
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی جامعه ایمن در تبریز، اظهار کرد: بر اساس آمار ملی سالانه در سوانح ترافیکی با مصدومیت  250 هزار نفر روبرو هستیم که اگر تنها 10 درصد از این افراد با معلولیت روبرو شوند، در این صورت سالانه 25 هزار نفر به معلولین کشور اضافه می‌شوند.

  وی خسارت‌های مالی، خروج ارز و هزینه امکانات را از دیگر مسائل مرتبط با مشکلات سوانح رانندگی دانست و گفت: به منظور کاهش سوانح رانندگی دستگاه‌های مسئول و اجرایی از جمله  پلیس راهور، اورژانس، هلال احمر، راهداری و وزارت راه و شهرسازی در مدیریت تصادفات دخیل هستند.

  وی با اشاره به محدودیت خاص آتش نشانی‌ها برای حضور در صحنه تصادفات جاده‌ای گفت: آتش‌نشانی‌ها در کشور در محدوده شهری مسئولیت و ماموریت دارند و اگر قرار است در جاده‌های مواصلاتی انجام ماموریت داشته باشند نیاز به مجوز شهرداری و شورا داریم که این موضوع زمان حضور در صحنه را افزایش می‌دهد.

  نجار همچنین نبود آمبولانس ویژه برای سوانح در جاده‌های مواصلاتی را یادآور شد و گفت: در تصادفات منجر به مرگ، متولی جابجایی وجود ندارد و اکثر آمبولانس‌ها زنده‌بر هستند و باید این مشکل نیز حل شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط