مالیات بر واردات چین به تسلا خسارت می زند

عصر خودرو- وزارت اقتصاد چین اعلام کرده از ۱۵ دسامبر ۲۵ درصد مالیات از واردات خودروهای آمریکایی دریافت می کند که این روند به ضرر خودروسازان بزرگی مانند تسلا و بی ام دبلیو است.

مالیات بر واردات چین به تسلا خسارت می زند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر  ، افزایش تنش میان چین و آمریکا  عواقب وخیمی به خصوص برای خودروسازان خواهد داشت. وزارت اقتصاد چین علام کرده تعرفه های وارداتی را بر شماری از کالاهای وارداتی آمریکایی وضع خواهد کرد.

  در همین راستا تصمیم دارد مالیات 25 درصدی بر واردات خودروهای آمریکایی را از 15 دسامبر از سر گیرد. همچنین قرار است مالیات بر واردات برخی خودروهای آمریکایی 10 درصد بیش از مقدار اعلام شده( 25 درصد) افزایش یابد.

  این روند سبب می شود مالیات بر واردات برخی خودروهای آمریکایی در چین به 50 درصد برسد . این روند به طور حتم به خودروسازان بزرگی از جمله تسلا، بی ام دبلیو و مرسدس بنز صدمه می زند.

  هرچند تسلا کارخانه ای در شانگهای تاسیس کرده اما احتمالا تولید خودرو در آنجا از ماه های آتی آغاز می شود.  بنابراین تا زمان افزایش تولید در این واحد، تسلا مجبور است خودروهای برقی اش را از آمریکا به این کشور صادر کند. شرکت های بی ام دبلیو و مرسدس نیز خودروهای اسپرت زیادی از کارخانه های خود در آمریکا به چین ارسال می کنند.

  البته زمان اجرایی شدن این تعرفه های وارداتی  تصادفی نیست.  آمریکا نیز در همین روز (15 دسامبر)تصمیم دارد تعرفه هایی بر موبایل، لپ تاپ، کنسول های بازی و دیگر دستگاه الکترونیکی  وارداتی از چین اجرایی کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور