SKG

پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه ۲۰۱۹

عصر خودرو- به تازگی فهرستی از پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه سال جاری میلادی منتشر شده است که نشان می‌دهد رنو زوئی، تسلا مدل‌۳ و نیسان لیف جز پرطرفدارترین خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست بوده‌اند.

پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، با توجه به روند صعودی استقبال شهروندان کشورهای مختلف از خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست، بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان به سمت و سوی طراحی، توسعه و تولید انبوه این وسائل نقلیه روی آورده اند که از جمله مهم ترین، محبوب ترین و موفق ترین شرکت‌های سازنده خودروهای برقی می توان به تسلاموتورز، تویوتا، هیوندای، نیسان، فولکس‌واگن، ولوو، کیاموتورز و بی.ام.و اشاره کرد.

  خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست شامل خودروهای تمام الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی می‌شوند که در عین شباهت‌های ساختاری، تفاوت‌های بنیادی متعددی دارند. خودروهای هیبریدی از پیشرانه‌های احتراقی که در تمامی وسائل نقلیه بنزینی بکار برده می‌شود، بهره می‌برند که موتور برقی آن تنها نقش مکمل و کمکی دارد. موتورهای الکتریکی موجود در سیستم این خودروها به یک باتری قابل شارژ مجهز شده است که نیروی موردنیازش را توسط سیستم ترمز بازیابی انرژی به دست می‌آورد. این بدان معناست که باتری بکاررفته در خودروهای هیبریدی توسط برق شهری قابلیت شارژ ندارند.

  خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می‌شوند، در مقایسه با مدل‌های هیبریدی به باتری‌های قدرتمندتری مجهز شده‌اند بنابراین مسافت قابل پیمایش آن‌ها نیز در حالت تمام برقی بیشتر است. همانطور که از نام اینگونه خودروها مشخص است، باتری‌های بکاررفته در آن قابلیت شارژ شدن با برق شهری در منزل یا ایستگاههای شارژ مخصوص این خودروها را دارند. در صورتی‌که باتری ظرفیتش رو به اتمام باشد، موتور الکتریکی در کنار پیشرانه‌های بنزینی کار خواهد کرد.

  به تازگی آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت cleantechnica  نشان می‌دهد که پرفروش‌ترین خودروهای برقی در ژوئیه سال جاری میلادی در بازار اروپا، به ترتیب رنو زوئی، تسلا مدل 3 و نیسان لیف بوده است که موفق شده‌اند سه هزار و 969 دستگاه، سه هزار و 478 و دو هزار و 858 دستگاه در بازار این قاره سبز به فروش برسانند.

  جدولی که در زیر آمده است، نشان‌دهنده خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست پرفروش در کشورهای اروپایی در ژوئیه 2019 میلادی است:

  رنو زوئی: سه هزار و 969 دستگاه

  تسلا مدل 3: سه هزار و 478 دستگاه

  نیسان لیف: دو هزار و 858 دستگاه

  میتسوبیشی اوتلندر پلاگین هیبریدی: دو هزار و 478 دستگاه

  بی.ام.و آی3: دو هزار و 354 دستگاه

  فولکس واگن ای گلف: دو هزار و 335 دستگاه

  هیوندای کونای برقی: دو هزار و 71 دستگاه

  آئودی ای ترون: یک هزار و 756 دستگاه

  بی.ام.و 225 ایکس ای اکتیو تورر: یک هزار و 45 دستگاه

  مینی کانتری من پلاگین هیبریدی: یک هزار و 33 دستگاه

  کیا نیرو پلاگین هیبریدی: 979 دستگاه

  بی.ام.و 530 ای: 842 دستگاه

  جگوار آی پیس: 821 دستگاه

  اسمارت فورتو برقی: 699 دستگاه

  کیا نیرو برقی: 684 دستگاه

  هیوندای آیونیک برقی: 678 دستگاه

  ولوو ایکس سی 90 تی8 پلاگین هیبریدی: 623 دستگاه

  رنج روور اسپرت پلاگین هیبریدی: 548 دستگاه

  تسلا مدل اس: 524 دستگاه

  ولوو ایکس سی 60 تی8 پلاگین هیبریدی: 367 دستگاه

   

  برچسب ها
  کرمان موتور