اوتو ۳۶۰

معرفی کراس‌اوور الکتریکی نیسان با شتاب صفر تا صد کمتر از ۵ ثانیه

عصر خودرو -خودروی الکتریکی Nissan LEAF اتومبیل موفق و سودآور برای شرکت نیسان بوده است از همین رو این شرکت قصد تولید مدل جدید آن را دارد.

معرفی کراس‌اوور الکتریکی نیسان با شتاب صفر تا صد کمتر از ۵ ثانیه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیسان پس از کسب موفقیت با خودروی Nissan LEAF الکتریکی و رسیدن به عدد فروش بیش از 400 هزار دستگاه از آن در سراسر جهان قصد دارد بار دیگر سرمایه‌گذاری روی این اتومبیل را افزایش داده و مدل جدید آن را تولید کند.

نیسان با بررسی دقیق عوامل موفقیت و فروش مناسب این خودرو در کشور‌های مختلف تصمیم دارد علاوه بر تولید مدل جدید نیسان لیف الکتریکی، کراس‌اوور برقی جدیدی را تولید کند. مدیران این شرکت خودروسازی ژاپنی با ارزیابی بازار خودرو در مناطق مختلف جهان و در نظر گرفتن قیمت روزافزون حامل‌های انرژی، برنامه خود برای طراحی و تولید وسایل نقلیه الکتریکی را گسترش می‌دهند.
نیسان لیف الکتریکی موفقی بزرگ برای غول خودروسازی ژاپن

خبر‌های منتشر شده در یک نشریه تخصصی خودرو در آمریکا حاکی از آن است که نیسان کراس‌اوور الکتریکی خود را پس از تولید ابتدا در این کشور عرضه می‌کند. نیسان به طور هم زمان در حال کار بر روی مدل جدید کراس‌اوور لیف بوده و به تازگی اعلام کرده که مدل جدید این خودرو پس از اعمال تغییرات در ظرفیت باتری قادر است تنها با یک بار شارژ، مسافتی برابر 480 کیلومتر را طی کند.

توانایی حرکت خودروی الکتریکی نیسان در مقایسه با خودروی Tesla Model X به اندازه 523 کیلومتر کمتر است، ولی مسافتی بیشتری را نسبت به اتومبیل Jaguar i-Pace که بازه حرکتی 377 کیلومتر را دارد، طی می‌کند. مدل جدید نیسان لیف در کمتر از 5 ثانیه از زمان شروع حرکت به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
انتظار می‌رود مدل‌های جدید خودرو‌های الکتریکی پرطرفدار نیسان در اوایل سال 2021 میلادی به مشتریان عرضه شود. رقابت تنگاتنگ بین این خودروسازان مطرح جهان سبب می‌شود، اتومبیل‌هایی با کیفیت برتر در اختیار مشتریان قرار گیرد.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط