اوتو ۳۶۰

آلودگی هوا«۳۲۴۴»

کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا با بازیافت شیشه

عصر خودرو- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بازیافت شیشه باعث ۲۰ درصد کاهش آلودگی هوا و ۵۰ درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود.

کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا با بازیافت شیشه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم؛  صدرالدین علیپور با اشاره به اینکه تجزیه شیشه‌های دفن شده در طبیعت حدود چهار هزار سال به طول می‌انجامد، اظهار کرد: استفاده روزافزون و محدودیت مواد خام برای تولید این نوع ظروف، باعث شده بازیافت آن به عنوان مناسب‌ترین گزینه برای دفع این مواد انتخاب شود.
  علیپور با بیان اینکه فروردین ماه سال جاری، بالاترین و تیرماه پایین ترین آمار زباله‌های خشک جمع آوری شده در تهران را داشته‌ایم، تصریح کرد: این در حالی است که در فروردین ماه امسال بالاترین و خرداد ماه پایین ترین آمار بازیافت شیشه را ثبت کرده ایم.

  وی با بیان اینکه کمبود بازیافت شیشه موجب هدر رفتن بخش عظیمی از سرمایه‌های ملی شده است، خاطرنشان کرد: بازیافت شیشه باعث 20 درصد کاهش آلودگی هوا و 50 درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می‌شود.

  علیپور با تاکید بر دلایل بازیافت شیشه، عنوان کرد: بازیافت شیشه در کاهش هزینه‌ها موثر است چرا که شیشه از مقدار زیادی مواد خالص و ارزان قیمت تهیه می‌شود. در واقع برنامه اصولی بازیافت، آشتی دهنده و همسو کننده فعالیت‌های اقتصادی با برنامه های حفاظت از محیط زیست است.

  وی در ادامه به یکی از معضلات پسماند شیشه اشاره کرد و افزود: وجود شیشه خورد شده و عدم جداسازی آن از پسماند تر، یکی از معضلات مدیریت شهری محسوب می‌شود چرا که وجود خرده شیشه علاوه بر پخش زباله و آسیب به کارگران خدمات شهری؛ سبب ایجاد اشکال در فرایند تولید کمپوست از پسماند تر نیز خواهد شد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور