اوتو ۳۶۰

پورشه ۹۱۱ سودآورترین خودرو ۲۰۱۹

عصر خودرو- پورشه ۹۱۱ کد ۹۹۲ توانسته به موفقیت بسیار مهمی در بازار دست پیدا کند. براساس بررسی‌ پرسودترین خودروها، پورشه ۹۱۱ در صدر همه‌ی خودروها قرار دارد و موفق‌ترین خودرو به‌شمار می‌رود.

پورشه ۹۱۱ سودآورترین خودرو ۲۰۱۹
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از گسترش نیوز، زمانی‌که پورشه 911 در اوایل امسال رونمایی شد، این شرکت خودروساز وعده داد مدل جدید با حفظ تمام ویژگی‌های مدل‌های گذشته، خودرویی کاربردی‌تر و موفق‌تر نیز خواهد بود.

  حالا جدیدترین گزارش اتونیوز اروپا نشان می‌دهد پورشه 911 به‌تنهایی 29 درصد درآمد پورشه را تأمین می‌کند و حاشیه‌ی سود 47 درصدی دارد که یکی از بهترین‌ها در سال 2019 است.

  تنها خودرویی که حاشیه‌ی سود بیشتری از پورشه 911 دارد، فراری F8 Tributo با حاشیه‌ی سود 50 درصدی است. تنها 50 دستگاه از این مدل تولید شده است؛ به همین دلیل، فقط 17 درصد درآمد فراری در سال 2019 را تأمین کرده است. نکته‌ی دیگر این است که مدل پایه‌ی 911 در بین نسخه‌های این خودرو کم‌سود‌ترین است و سود اصلی به مدل‌های گران‌تر و سفارشی این خودرو برمی‌گردد. پورشه 911 در تمامی نسل‌ها از موفق‌ترین خودروهای بازار بوده است و این موضوع درباره‌ی نسل آخر آن نیز به‌خوبی صدق می‌کند.

  مایکل دان، محقق و تحلیلگر مالی خودرو در بلومبرگ، نیز در این باره به اتونیوز اروپا گفت:

  اگر پورشه 10 هزار دستگاه 911 توربو و GT3 و توربو اس بفروشد، فقط مدل‌های توربو می‌توانند نیم‌میلیارد دلار سود نصیب این شرکت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط