پیت استاپ

تویوتا سنچوری سفارشی امپراطور ژاپن + تصاویر

عصر خودرو- تویوتا برای مراسم تاج‌گذاری امپراتور جدید ژاپن مدل روباز سفارشی از تویوتا سنچوری را تولید کرده است.

تویوتا سنچوری سفارشی امپراطور ژاپن + تصاویر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از گسترش نیوز، سنچوری نام لوکس‌ترین محصول تویوتا است که در بازار ژاپن طرفداران زیادی بین ثروتمندان دارد. گرچه سنچوری از سال 1960 تولید می‌شود، تا‌به‌حال فقط سه نسل از این خودرو به بازار آمده است که آخرین آنها مربوط به مدل 2018 می‌شود. به‌مناسبت تاج‌گذاری امپراتور جدید ژاپن، تویوتا مدلی روباز از سنچوری را تولید کرده است. استفاده از این خودرو در مراسم تاج‌گذاری که در ماه اکتبر برگزار خواهد شد، به‌طور رسمی تأیید شده است. در این مراسم، میهمانان بلندپایه از 190 کشور جهان دعوت شده‌اند.

متأسفانه اطلاعات زیادی درباره‌ی جزییات تویوتا سنچوری روباز در دست نیست. سنچوری روباز خودرو لوکس بزرگی با طول نزدیک به 6 متر است. تویوتا سنچوری در حالت استاندارد از پیشرانه‌ی هیبریدی پنج‌لیتری V8 استفاده می‌کند که 425 اسب‌بخار قدرت دارد و با پیشرانه‌ی به‌کاررفته در نسل قبلی لکسوس LS600h یکسان است. به‌گزارش یکی از وب‌سایت‌های خودرویی ژاپن، صندلی‌های عقب این نسخه ویژه ارتفاع بیشتری دارند و زاویه‌ی پشتی صندلی‌ها به‌صورت ثابت روی 25 درجه تنظیم شده است تا خانواده‌ی سلطنتی در روز مراسم تاج‌گذاری بهتر دیده شوند.

تویوتا سنچوری نخستین خودرو جدید مخصوص خانواده‌ی سلطنتی ژاپن در 30 سال اخیر است. خانواده‌ی سلطنتی ژاپن پیش‌تر از رولزرویس کورنیش III برای این نوع مراسم‌ها استفاده می‌کردند و آن خودرو نیز تنها دوبار برای چنین منظوری به‌کار گرفته شده بود.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط