برنج

مقامات اروپایی پیش بینی کردند؛

ترامپ اعمال تعرفه بر واردات خودرو از اروپا را به تعویق می‌اندازد

عصر خودرو- مقامات اروپایی پیش بینی کرده اند که رئیس جمهور آمریکا، تصمیم خود را جهت اعمال تعرفه بر واردات خودرو و قطعات خودرو از اتحادیه اروپا به مدت شش ماه دیگر به تعویق بیندازد.

ترامپ اعمال تعرفه بر واردات خودرو از اروپا را به تعویق می‌اندازد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر  ، یک مقام اروپایی با اعلام این مضوع و انتظار اروپائی ها برای به تعویق افتادن این موضوع گفته است، ما نشانه های مهمی از دولت آمریکا در دست داریم مبنی بر این که تحریم ها این هفته اعمال نمی‌شوند.

  ضرب الاجل برای تصمیم آمریکا در خصوص اعمال تعرفه 25 درصدی بر واردات خودرو ذیل یک قانون دوران جنگ سرد پنجشنبه این هفته به پایان می رسد.

  ویلبر راس، وزیر تجارت آمریکا، هفته گذشته گفته بود، پس از مذاکرات خوب ایالات متحده با خودروسازان در اتحادیه اروپا، ژاپن و کره جنوبی احتمالا احتیاجی به تحریم ها در این زمینه نباشد.

  رئیس جمهوری آمریکا در ماه مه اعمال این تعرفه‌ها را به مدت شش ماه به تعویق انداخت و در صورتی که دوباره شش ماه دیگر این تعرفه‌ها را به تعویق بیاندازد، خودرو سازان در سراسر جهان از این چنین اقدامی بهره خواهند برد.

  با این حال مقام های اروپایی گفته اند، هر چند پیش بینی می شود اعمال تعرفه شش ماه دیگر به تعویق خواهد افتاد اما از آنجا که اقدامات دونالد ترامپ قابل پیش بینی نیست و احتمالا او تهدید علیه واردات خودرو را در جریان مذاکرات تجاری با اروپا در سال آینده همچنان حفظ خواهد کرد.

  یک دیپلمات اروپایی گفته است، باور داریم اعمال تعرفه‌ها)فعلا انجام نمی شود، اما تهدید اعمال تعرفه به عنوان یک اهرم فشار در مذاکرات همچنان وجود خواهد داشت.

  او اضافه کرده است: رابرت لایت‌هیزر، نماینده تجاری ایالات متحده، و سیلیا مالمستروم٬ کمیسیون تجارت اتحادیه اروپا در هفته های اخیر به طور مرتب با یکدیگر گفتگو کرده اند.

  دونالد ترامپ پیشتر بارها از کسری تجاری سالانه آمریکا با آلمان به میزان 68 میلیارد دلار و ژاپن 67 میلیارد دلار انتقاد کرده است. بیشتر این کسری تراز موازنه تجاری مربوط به واردات خودرو است.
   
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط