برنج

سقوط سهام تسلا با معرفی محصول جدید!

عصر خودرو- بعد از معرفی وانت جدید و برقی سایبرتراک، سهام شرکت تسلاموتورز ۷ درصد کاهش یافت.

سقوط سهام تسلا با معرفی محصول جدید!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، چند روز پیش بود که خودروی وانت پیکاپ برقی سایبرتراک توسط ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل شرکت آمریکایی تسلاموتورز، معرفی و رونمایی شد و موجب شگفتی و غافلگیری خیل عظیمی از علاقمندان و مشتریان شد.  

  تسلاموتورز به عنوان یکی از شرکت‌های نوظهور که در عرصه توسعه و تولید خودروهای الکتریکی و خودران فعالیت‌های گسترده‌ای داشته به تازگی محصول جدید خود را رونمایی کرده است. این تصاویر نشان می‌داد این خودرو بیشتر شبیه به یک محصول انتزاعی و مدل مفهومی (Concept car) بوده و بسیاری از ویژگی های آن شباهتی به خودروهای عادی و معمولی ندارد.

  با اینکه هنوز جزئیات و اطلاعات بیشتری در خصوص وانت تمام الکتریکی تسلا تحت عنوان سایبر تراک (Cybertruck) منتشر نشده است، اما از برجسته‌ترین مشخصات فنی این محصول می‌توان به مدت زمان رسیدن خودرو از صفر تا 60 مایل بر ساعت در 2.9 ثانیه، مجهز به 3 موتور الکتریکی، توان پیمایش 500 مایل به ازای هر بار شارژ کامل، مجهز به شیشه‌های ضدگلوله و نشکن و صفحه نمایش 17 اینچی اشاره کرد.

  هرچند که در جریان رونمایی از این محصول جدید ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل شرکت تسلاموتورز، شیشه‌های ضدگلوله آن تاب تحمل گلوله‌های فلزی شلیک شده در حین نمایش این وانت تمام برقی را نداشت و موجب تعجب و غافلگیری همه از جمله ایلان ماسک شد، ولی به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو این محصول در صورت رسیدن به مراحل تولید انبوه و عرضه به بازار، قادر خواهد بود در صنعت حمل و نقل برقی، پاک و دوستدار محیط زیست انقلاب ایجاد کند و بدون شک نظر و رضایت شهروندان و مشتریان را در کشورهای مختلف به سمت و سوی خود جلب کند.

  بر اساس گزارش  markets.businessinsider، این خودرو با اینکه ظاهر عجیب، غیرمتعارف و پر زاویه‌ای دارد، اما به نظر می‌رسد که به قابلیت‌های منحصر بفردی  مجهز شده است و در گران‌ترین و قدرتمندترین نسخه خود از یک سیستم محرک قوی با عملکرد مشابه خودروهای سوپراسپرت برخوردار شده است.

  به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار خودرو، به نظر می‌رسد که قابلیت‌های منحصر بفرد این محصول قربانی طراحی ظاهری ضعیف شده و منجر به سقوط تقریبا 7 درصدی در سهام این شرکت خودروساز نوظهور شده است؛ موضوعی که بسیاری از سرمایه گذاران کلان این شرکت را نگران کرده و  با اینکه تقریبا زمان زیادی تا عرضه این خودرو در سال 2021 میلادی باقی مانده است و تسلا در این مدت زمان قادر خواهد بود ارزش سهام خود را بازیابی کند، ممکن است با این حال مشکلات و چالش های فراوانی را برای این خودروساز جاه طلب و بلندپرواز آمریکایی ایجاد کند. 

   

  برچسب ها
  کرمان موتور