اوتو ۳۶۰

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران:

ثبت سفارش های اشتباه برای لاستیک کامیون داران دردسرساز شد

عصر خودرو- کریمی گفت: ثبت سفارش اشتباه باعث پر شدن انبار‌ها از لاستیک‌های غیر ضروری شده است.

ثبت سفارش های اشتباه برای لاستیک کامیون داران دردسرساز شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  باشگاه خبرنگاران ، کریمی دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور  با اشاره به اینکه متأسفانه مشکل لاستیک کامیون‌داران به دلیل برخی بی‌برنامگی‌ها هنوز برطرف نشده است، گفت: در زمان ثبت سفارش تنها برخی از سایز‌های لاستیک کامیون سفارش داده شد، که همین موضوع در شرایط کنونی زمینه‌ساز کمبود لاستیک شده است.

  او افزود: هم‌اکنون سایز لاستیک‌های 12 -24، 235 و 825 در 16 با کمبود شدیدی مواجه شده و ما در انبار‌ها با مازاد سایز لاستیک‌هایی مانند 315 و 385 روبرو هستیم.

  کریمی تأکید کرد: در انبار‌ها هم‌اکنون لاستیک‌هایی با سایز‌هایی که در بازار نیاز نیست، روبرو هستیم که برخی از آن‌ها تاریخ انقضایشان به اتمام رسیده، اما مشتری برای آن‌ها وجود ندارد.

  دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران به کمبود لوازم یدکی از جمله قطعات و روغن‌موتور هم اشاره کرد و گفت: با افزایش دو مرحله‌ای قیمت روغن موتور مشکلاتی برای این صنف ایجاد شد به طوری که در بازه‌ای از زمان با کمبود شدید روغن موتور مواجه شدیم.

  او همچنین از افزایش قیمت قطعات یدکی هم گله کرد و گفت: 50 تا 60 درصد از قطعات مهم کامیون‌ها در بازار وجود ندارد و این در حالی است که در شرایط کنونی مشکل اصلی کامیون‌داران فرسوده بودن ناوگان‌ها است که گریبان‌گیر آن‌ها شده است.

  کریمی با اشاره به اینکه صنف حمل‌ونقل با یک بیماری بزرگی به نام فرسودگی مواجه شده است، گفت: هم‌اکنون میزان ناوگان‌های فرسوده در این بخش به شدت افزایش یافته این در حالی است که هیچکدام از سازمان‌های مرتبط مسئولیت آن را برعهده نمی‌گیرد.

  دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران اظهار کرد: فرسودگی ناوگان باعث شده که میزان بهره‌وری در این صنف کاهش یابد و همین موضوع در برخی از مواقع زمینه‌ساز افزایش نرخ کرایه‌ها شده است.

  او اظهار کرد: تاکنون چندین بار به مراجع مختلف برای تعویض ناوگان‌های فرسوده مراجعه کرده‌ایم، اما هر بار با پاسخ‌های وقیحانه روبرو شده‌ایم.

  او تصریح کرد: امیدواریم هرچه سریعتر طرح تعویض ناوگان‌های فرسوده اجرایی شود چرا که در آینده با انبوهی از کامیون‌هاید فرسوده روبرو خواهیم شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۴ ساعت پیش
    آرشیو