برنج

خودروهای الکتریکی با بیشترین توان پیمایش مسافت

عصر خودرو- یکی از عواملی که مشتریان به هنگام خریداری خودروهای برقی توجه می‌کنند، توان پیمایش مسافت آنهاست.

خودروهای الکتریکی با بیشترین توان پیمایش مسافت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا،  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند. بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

  از آنجایی که مشتریان به هنگام خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی به آن توجه می‌کنند، مسافت قابل پیمایش آنهاست که بستگی زیادی به قدرت موتورهای الکتریکی و ظرفیت باتری‌های بکاررفته در آن دارد، کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی استاتیستا با بررسی و تحلیل طی مسافت خودروهای برقی به معرفی برترین و قدرتمندترین خودروهای موجود در بازار پرداخته اند.

  با توجه به توسعه خودروهای برقی، این گزارش به مروری بر برترین و قدرتمندترین خودروهای الکتریکی در سال 2019 میلادی که توان پیمایش مسافت بالایی نسبت به سایر رقبای خود دارند، می پردازد که در زیر به ترتیب نام آنها ذکر شده است:

      خودروهای تسلا مدل اس : 600 کیلومتر
      خودروهای تسلا مدل 3: 580 کیلومتر
      خودروهای تسلا مدل ایکس : 565 کیلومتر
      اوپل آمپرا : 520 کیلومتر
      هیوندای کونا الکتریک: 480 کیلومتر
      کیا ای‌نیرو : 455 کیلومتر
      جگووار آی‌پیس: 420 کیلومتر
      رنو زوئی: 400 کیلومتر
      نیسان لیف: 380 کیلومتر
      بی‌ام‌و آی3/آی3 اس: 310 کیلومتر
      فولکس واگن ای‌گلف: 300 کیلومتر
      هیوندای آیونیک الکتریک: 280 کیلومتر

  برچسب ها
  کرمان موتور