برنج

کاهش ۲۶ درصدی فروش خودروهای الکتریکی

عصر خودرو- میزان فروش خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی در نوامبر ۲۰۱۹ نیز همچون ماه قبل از آن، روندی کاهشی داشت.

کاهش ۲۶ درصدی فروش خودروهای الکتریکی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، بسیاری از کشورهای پیشرفته در جهان بخصوص در مناطق آمریکای شمالی، اروپا و شرق آسیا در سال های اخیر استقبال بی‌نظیری از وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست همچون خودروهای تمام الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی کرده اند.

  بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت insideevs، میزان فروش خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی در نوامبر 2019 نیز همچون اکتبر با کاهش روبرو شد که بخش اعظم آن به بازار چین بازمی‌گردد.

  میزان فروش خودروهای پاک برقی در نوامبر 2019 میلادی 176 هزار و 500 دستگاه گزارش و اعلام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 26 درصد کاهش یافته است.

  میانگین سهم خودروهای الکتریکی از مجموع کل خودروهای فروخته شده در جهان نیز 2.2 درصد اعلام شده است.

  این بدان معناست که مجموع فروش خودروهای الکتریکی در سال 2019 میلادی تقریبا دو میلیون و 15 هزار دستگاه بوده که در مقایسه با دو میلیون دستگاه در سال 2018 افزایش کماکان قابل توجهی یافته است.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط