رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

قیمت خودرو این ماه می‌شکند!

تاثیرگذاری نرخ داخلی‌ها روی مدل‌های وارداتی

عصر خودرو- رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: با توجه به آمار اعلام شده در مورد میزان تولید خودرو در ماه آذر به نظر می‌رسد که قیمت خودرو در ماه جاری ریزش کند.

قیمت خودرو این ماه می‌شکند!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از گسترش نیوز ،  سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو اظهار کرد: اختلاف قیمت خودروها در بازار و کارخانه به بیشترین حد ممکن رسیده است. اما از طرف دیگر گفته می‌شود که تولید خودرو در ماه آذر 3 برابر شده و اگر این آمار صحیح باشد در آینده قیمت‌ها دوباره می‌شکند. کمترین اختلاف قیمت کارخانه و بازار در شهریور ماه رقم خورد که حدود 3 الی 11 میلیون تومان بود. شرایط در حال حاضر به گونه‌ای است که این اختلاف قیمت به 14 تا 44 میلیون تومان رسیده که این قضیه به خودروهای زیر 100 میلیون تومان مربوط می‌شود. تمامی این موارد نشان‌دهنده این است که ما نتوانستیم بازار خودرو را کنترل کنیم.وی ادامه داد: قیمت خودروهای وارداتی ارتباط نزدیکی با نمونه‌های داخلی دارد. به عنوان مثال پراید 131 در ماه شهریور به 40 میلیون تومان بود و در آن زمان سانتافه نیز 730 میلیون تومان قیمت داشت. اما وقتی که پراید به 50 میلیون تومان می‌رسد قیمت سانتافه نیز 900 میلیون تومان می‌شود. این مسئله یک حالت روانی دارد و زمانی که نرخ خودروهای داخلی بالا می‌رود در نتیجه جو ایجاد شده به دنبال آن قیمت وارداتی‌ها و مونتاژی‌ها نیز بالا می‌رود.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران در مورد روند قیمت خودروها در بازار گفت: از چهارشنبه هفته گذشته شرایط بازار خودرو کمی تغییر پیدا کرده است. بدین صورت که دوباره عرضه کارتکس‌های ویرایشی شروع شد البته این مورد 3 الی 4 ماه ممنوع بود. این قضیه نیز تاثیرگذار است و این هفته اگر نوسان نرخ ارز نداشته باشیم شرایط قیمت خودروها تغییر می‌کند و نرخ‌ها می‌شکند.

  وی در پایان اشاره کرد: اگر آمار ذکر شده در مورد تولیدات خودرو صحیح باشد. پس از افزایش عرضه در ماه جاری، قیمت خودروها نیز ریزش پیدا خواهد کرد. تعادل میان قیمت کارخانه و بازار مستلزم عرضه مناسب از سوی خودروسازان است. لازم به ذکر است که بازار عرضه و تقاضا را تعیین می‌کند. این نکته را باید گفت اگر خودرویی را بخواهیم همین امروز تهیه کنیم به سختی و با چندین مرتبه تماس می‌توان پیدا کرد. این قضیه مربوط به خودروهای پرتیراژ است و نشان می‌دهد که خودرو در بازار کم است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    • ۴۷۰
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو