بازار خودرو؛ داغ در فضای مجازی، راکد در عمل

عصر خودرو- هفته ای که گذشت بازار خودرو متاثر از جریانات سیاسی و اقتصادی کشور، روزهای پرالتهابی را تجربه کرد و با وجود بازگشت آرامش به بازار در روز گذشته (چهارشنبه) افزایش قیمت خودروها را شاهد بودیم، با این حال کارشناسان می‌گویند خرید و فروش‌ها در حداقل خود است.

بازار خودرو؛ داغ در فضای مجازی، راکد در عمل
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، بازار خودروی پایتخت در ابتدای هفته جاری و در پی افزایش نرخ ارز، ملتهب و پُرنوسان شد، به طوری که به گفته کارشناسان از تعداد فروشندگان خودرو کم شد و افرادی که نیاز فوری به خودرو نداشتند خریدهای خود را به تعویق انداختند.

  کارشناسان، عرضه اندک خودرو از سوی خودروسازان را همچنان به عنوان عاملی تعیین‌کننده در بازار عنوان می‌کنند که سبب می‌شود فروشندگان به‌ویژه در فضای مجازی جولان داده و قیمت های سلیقه‌ای و دلخواه خود را ارائه کنند.

  در این بین، نوسان‌های ارزی نیز سبب می‌شود تا مردم و مشتریان از قیمت‌سازی های افراد سودجو زیاد تعجب نکنند.

  کارشناسان می‌گویند با کاهش التهابات و افت نرخ ارز در روز گذشته، آرامش را در روزهای پایانی هفته در این بازار شاهدیم. با این حال، مصرف‌کنندگان واقعی نیز دست نگه داشته و کمتر به خرید اقدام می‌کنند.

  بررسی میدانی خبرنگار ایرنا از بازار خودروی پایتخت حاکی است تا آخرین ساعات معاملات بازار در روز گذشته هر دستگاه پراید 111 با قیمت 56.5 تا 57 میلیون تومان، پراید 131 با رشد چهار میلیون تومانی از هفته گذشته به 53 میلیون تومان و پراید 151 (وانت پراید) با رشد 5.5 میلیون تومانی (به دلیل سهمیه بالاتر بنزین آن) به 55 میلیون تومان قیمت خورد.

  همچنین، هر دستگاه تیبا صندوق‌دار 64 میلیون تومان، تیبا 2 هاچ‌بک 68.5 تا 69 میلیون تومان، ساینا دنده‌ای ساده 70 میلیون تومان، ساینا دنده‌ای فول 72 میلیون تومان، کوئیک دنده‌ای 79.5 میلیون تومان، کوئیک اتوماتیک 115 میلیون تومان و وانتنیسان دوگانه‌سوز 96 میلیون تومان قیمت خورد.

  دیروز هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 ساده 93 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 فول به 94 تا 95 میلیون تومان، پژو 206 صندوق‌دار ساده و فول به ترتیب 111 و 117.5 میلیون تومان، پژو 405 بنزینی به 82.5 میلیون تومان (هفته گذشته 79 میلیون تومان)، پژو 405 دوگانه‌سوز 102 میلیون تومان (هفته گذشته 92 میلیون تومان)، سمند LX 88 میلیون تومان (هفته گذشته 85 میلیون تومان)، سمند دوگانه سوز 128 میلیون تومان و پژو پارس دوگانه‌سوز 134.5 میلیون تومان قیمت خوردند.

  «سعید موتمنی»‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می گوید: شاهدیم به دلیل نبود عرضه مناسب از سوی خودروسازان، افرادی که خودرو برای فروش دارند بیشترین سو استفاده را انجام داده و قیمت‌های دلخواه خود را مطالبه می‌کنند.

  وی گفت: اگر واردات خودرو به کشور انجام می‌شد و از طرفی انحصار خودروسازان وجود نداشت، چنین وضعی را در بازار شاهد نبودیم.

  موتمنی تاکید کرد:‌ بازار فقط در فضای مجازی داغ به نظر می‌رسد، اما در عمل خرید و فروش‌ها راکد است.

  وی بیان داشت: اگر کسی امروز خودروی دست دوم خود را بفروشد، فردا مجبور است همان را با قیمت بالاتر خریداری کند و به همین دلیل کمتر شاهد جابجا کردن خودرو از سوی خانواده ها هستیم.

  این مقام صنفی، هفته آینده را هفته ای آرام در بازار پیش بینی کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • ۴۷۲
   • ۴۷۱
   • ۴۷۰
   • ۴۶۹
   • ۴۶۸
   • ۴۶۷
   • ۴۶۶
   • ۴۶۴
   • ۴۶۳
   آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
   آرشیو