برنج

اختلاف قیمت ۱۳ تا ۴۴ میلیون تومانی خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون از کارخانه تا بازار

عصر خودرو- رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو اختلاف قیمت خودرو از کارخانه تا بازار را بین ۱۳ تا ۴۴ میلیون تومان در خودرو‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

اختلاف قیمت ۱۳ تا ۴۴ میلیون تومانی خودروهای زیر ۱۰۰ میلیون از کارخانه تا بازار
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از صدا وسیما ، سعید موتمنی  با اشاره به اینکه نوسانات قیمت ارز و کاهش عرضه خودرو در بازار، سبب افزایش قیمت خودرو‌ها در هفته گذشته شده است گفت: این هفته بازار خودرو فعالیت خود را با آرامش آغاز کرده است و شاهد کاهش قیمت در برخی خودرو‌ها هستیم.

  وی با بیان اینکه افزایش اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار، از شهریور سالجاری آغاز شده است گفت: کمترین میزان اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و بازار در شهریورماه بوده، اما از مهرماه این اختلاف با شیب کند شروع و تاکنون ادامه داشته است.

  رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو، کاهش عرضه خودرو را دلیل افزایش قیمت خودرو دانست و افزود: طبق اعلام وزیر صمت میزان تولید خودرو در آذرماه امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که اگر این خودرو‌ها به بازار عرضه شود قیمت‌ها دوباره شکسته می‌شود.

  موتمنی درخصوص اختلاف قیمت کارخانه و بازار در برخی از انواع خودرو‌های پرفروش گفت: قیمت پراید 131 در کارخانه 37 میلیون و 700 تومان و در بازار 50 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت پژو 207 دنده‌ای در کارخانه 96 میلیون تومان و در بازار 140 میلیون تومان اعلام شده است.

  وی با اشاره به اینکه قیمت پراید 131 در هفته گذشته تا 52 میلیون تومان افزایش یافته است ادامه داد: این خودرو امروز در بازار 50 میلیون و 500 هزار تومان، پراید 111 که 57 میلیون تومان قیمت گذاری شده بود امروز 55 میلیون تومان، تیبا صندوق دار که 63 میلیون تومان عرضه می‌شد امروز 61 میلیون تومان و تیبا هاچ بک که 70 میلیون تومان معامله می‌شد امروز 68 میلیون تومان به فروش رسیده است.

  رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص قیمت امروز برخی خودرو‌های زیر 100 تومان گفت: امروز کوئیک 75 میلیون تومان‏, سمند ال ایکس 86 میلیون تومان، دنا 127 میلیون تومان، پژو 405 جی ال ایکس 82 میلیون تومان، پژو پارس 105 میلیون تومان, 206 تیپ 2 ساده 92 میلیون تومان , 206 تیپ 5 ساده 112 میلیون تومان و رانا 93 میلیون تومان معامله می‌شود.

  موتمنی با بیان اینکه دلیلی برای افزایش قیمت پراید از 40 میلیون تومان تا 50 میلیون تومان وجود ندارد ادامه داد: نوسانات ارز سبب هجوم برخی افراد برای خرید خودرو می‌شود که در ادامه، این خودرو‌ها به بازار عرضه نمی‌شوند و این رویه سبب افزایش قیمت می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو