برنج

فروش خودروهای برقی در اسپانیا رکورد زد

عصر خودرو- فروش خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در اسپانیا به یک رکورد جدید در سال ۲۰۱۹ میلادی رسید.

فروش خودروهای برقی در اسپانیا رکورد زد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

  بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  به نظر می رسد که شهروندان اروپایی بیش از پیش به سمت و سوی خریداری و استفاده از خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی روی آورده اند، چراکه بر اساس تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت insideevs، میزان فروش خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست در بازار اسپانیا یک رکورد جدید را در سال 2019 میلادی برای خود به ثبت رسانده است.

  اسپانیا همواره یکی از بازارهای پرفروش خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی به شمار می رفت که در سال گذشته نیز شاهد یک رشد و افزایش قابل توجه در استقبال از این وسائل نقلیه بوده است.

  بر اساس آمار و گزارش های منتشر شده، 17 هزار و 852 دستگاه خودروی برقی در بازار اسپانیا به فروش رفته که نسبت به سال 2018 میلادی، 53 درصد رشد یافته است.  

  گفته می شود سهم خودروهای برقی در بازار اسپانیا با عبور از مرز یک درصد، بر روی عدد 1.4 درصد ایستاده است. کارشناسان بر این باورند که در سال 2020 میلادی این رقم از 2 درصد نیز گذر خواهد کرد.

  بیشتر فروش خودروهای پاک به دسته بندی تمام الکتریکی (با سهم 58 درصد از بازار این کشور) تعلق دارد که نسبت به خودروهای پلاگین هیبریدی بسیار بیشتر بوده و یک رشد 70 درصدی سالانه را برای خود به ثبت رسانده است.  

  اسپانیا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که استقبال بی نظیری از خودروی تمامی الکتریکی و آمریکایی تسلا مدل 3 شده است؛ به گونه ای که این محصول در سال 2019 میلادی یک هزار و 688 دستگاه در اسپانیا فروخته و سهم خود را به 9.5 درصد رسانده است.

  بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

  افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

  بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته‌اند که تغییر رویکرد داده و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بپردازند تا در سال‌های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی بیاورند.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو