اطلس خودروکار کلیک

ضرورت فعال سازی سیستم پیامک رانندگان

قبض‌های کاغذی تا اسفند ماه حذف می‌شود

عصر خودرو- به گفته سرهنگ کرمی اسد، با فعال سازی سیستم‌های هوشمند جریمه، صدور قبض‌های کاغذی تا اسفند ماه سال جاری متوقف شده و رانندگان از طریق پیامک اطلاعات جریمه خود را دریافت می‌کنند.

قبض‌های کاغذی تا اسفند ماه حذف می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از میزان، سرهنگ احمد کرمی اسد رئیس مرکز اجرائیات رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا راهور درباره طرح حذف قبض‌های کاغذی جریمه گفت: بر اساس تصمیمات گرفته شده در راستای تحولات سیستمی در پلیس راهور، در تلاشیم از اسفند ماه سال جاری تمام قبوضی که در اختیار همکاران جریمه نویس است را حذف کرده و به جای آن از دست افزار‌های هوشمندی استفاده کنیم که کیفیت خدمات را ارتقا می‌دهند.

  وی افزود: این دست افزار‌ها ارتباط بر خط و آنلاین همکاران جریمه نویس را با سامانه‌های پلیس برقرار کرده و ماموران اعمال قانون می‌توانند از اطلاعات آن‌ها در محل استفاده کنند.

  این مقام انتظامی درباره مزیت این دستگاه‌های هوشمند تاکید کرد: مهم‌ترین مزیت استفاده از این دستگاه‌ها این است که خطای انسانی را کاهش می‌دهد و کنترل بسیار دقیق‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود. همچنین در مصرف کاعذ نیز صرفه جویی به عمل می‌آید.

  سرهنگ کرمی اسد ادامه داد: در حال حاضر 4 هزار دستگاه در کشور توزیع شده که در معابر درون شهری وبرون شهری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

  رئیس مرکز اجرائیات رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اظهار کرد: در تلاشیم تا این طرح در تمام کشور از اول اسفند ماه سال جاری اجرا می‌شود و تمامی همکاران به این دستگاه‌ها مجهز شوند.

  این مقام انتظامی درباره اطلاع رسانی به رانندگان افزود: با استفاده از این دستگاه ها، قبض کاغذی و رسید  صادر نمی‌شود و رانندگان از طریق پیامک از جریمه باخبر می‌شوند.

  وی در پایان توصیه کرد: رانندگانی که شماره تلفن همراه خود را در سامانه‌های پلیس راهور ثبت نکرده اند برای ثبت آن زودتر اقدام کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط