برنج

تست خودروهای دوگانه‌سوز غیرکارخانه‌ای زیر نظر اتحادیه سوخت‌های جایگزین انجام می‌شود

عصر خودرو- رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته گفت: صاحبان خودروهای دوگانه‌سوز غیرکارخانه‌ای می‌تواند وارد سایت www.irngv.ir شود و در بخش گواهی سلامت، از بین کارگاه‌های مجاز، یک کارگاه را انتخاب و بعد فرایند گواهی سلامت را طی کند.

تست خودروهای دوگانه‌سوز غیرکارخانه‌ای زیر نظر اتحادیه سوخت‌های جایگزین انجام می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ،  علی محمودیان رئیس اتحادیه سوخت­‌های جایگزین و خدمات وابسته   با اشاره به تست خودروهای دوگانه‌سوز کارخانه‌ای و کارگاهی گفت: تست خودروهایی که از قدیم دوگانه‌­سوز شده­‌اند و غیر کارخانه‌­ای هستند زیر نظر اتحادیه ما انجام می‌­شود. انجام تست­‌ها هم متوقف نشده است. متقاضیان می­‌توانند وارد سایت www.irngv.ir شود و در بخش گواهی سلامت، از بین کارگاه‌­های مجاز، یک کارگاه را انتخاب و بعد فرایند گواهی سلامت را طی کنند. در حال حاضر روزانه بین 500 تا 600 خودرو از این طریق گواهی سلامت دریافت می‌­کنند.

  وی در ادامه اظهار داشت: درباره این خبر که گفته شده تست دوگانه‌­سوزهای غیرکارخانه­‌ای متوقف شد و کار به سازمان ملی استاندارد سپرده شده است باید بگویم که در سال 96 بازرسی خودروهای کارخانه‌­ای شروع شد. در همین بستر فرایند تست برخی از خودروهای تبدیل کارگاهی هم با شرایط کارخانه­‌ای انجام می­‌شد.

  محمودیان همچنین افزود: اما طبق بررسی­‌هایی که کمیته چند سازمانی انجام داد، مشخص شد این فرایند ناقص است و کیفیت لازم را ندارد. به همین دلیل از دولت مصوبه‌­ای برای خودروهای تبدیل کارگاهی گرفته شد. تا پیش از دریافت این مصوبه، تست­‌ها متوقف شدند زیرا گفتند این فرایند تکمیلی نیست و شرایط ایمنی مورد قبول نیست.

  رئیس اتحادیه سوخت‌­های جایگزین و خدمات وابسته گفت: در سال 97 هیات دولت مصوبه‌­ای ابلاغ کرد که بر اساس آن خودروهای تبدیل کارگاهی باید طبق رویه مشخص شده جدید، تایید ایمنی و سلامت می‌­گرفتند. این مصوبه در اوایل سال جاری عملیاتی شد و مردم می‌توانند با مراجعه سایت ما فرآیند تست خودروی خود را پیگیری کنند.

  وی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین تست خودروهای تبدیلی کارگاهی متوقف نیست و طبق مصوبه دولت، هر خودرویی که گواهی سلامت بگیرد، پلیس راهنمایی و رانندگی مکلف است کارت خودرو را به دوگانه‌سوزی تبدیلی تغییر دهد. لذا مشکل این خودروها در مرحله تعویض پلاک یا معاینه فنی هم مرتفع شد.

  برخی کاربران خبرگزاری فارس در بخش «فارس من» با ثبت سوژه‌ی "چرا تست کپسول گاز فقط برای کارخانه‌ای‌ها وجود دارد؟" خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

  مشروح مصاحبه با علی محمودیان رئیس اتحادیه سوخت‌­های جایگزین و خدمات وابسته درباره آخرین وضعیت بازار CNG‌ کشور و برنامه‌های در دست اقدام برای متقاضیان به زودی منتشر خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو