برنج

کرونا صنعت خودرو جهان را تهدید می‌کند

عصر خودرو- مدیر عامل رابرت بوش، بزرگترین عرضه کننده ی قطعات خودرو در جهان هشدار داد ویروس کرونا می‌تواند بر زنجیره جهانی تامین قطعات خودرو تاثیر بگذارد.

کرونا صنعت خودرو جهان را تهدید می‌کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، مدیر عامل رابرت بوش، بزرگترین عرضه کننده ی قطعات خودرو در جهان هشدار داد ویروس کرونا می‌تواند بر زنجیره جهانی تامین قطعات خودرو توسط این شرکت تاثیر بگذارد. این زنجیره تا حد زیادی وابسته به چین است.

  ولکمار دمر، مدیرعامل این شرکت در نشستی با روزنامه نگاران در اشتوتگارت گفت:« ما طبیعتاً نگران هستیم ولی در حال حاضر هیچ اختلالی در تجارت و زنجیره عرضه ما به وجود نیامده است».

  بوش به چین به عنوان یک پایگاه جهانی تولید برای صادرات موتورهای الکتریکی و قطعات الکترونیکی خودروهای برقی نیازمند است.

  دنر گفت:« لازم است منتظر بمانیم و ببینیم اوضاع چگونه تغییر می کند. اگر این شرایط ادامه داشته باشد، زنجیره عرضه مختل خواهد شد. پیش بینی های وجود دارد که اوج ابتلا به این بیماری تا فوریه یا مارس ادامه خواهد داشت».

  وی گفت:«بوش در ووهان دو کارخانه دارد که سیستم های فرمان و فناوری های گرمایی را با حدود 800 کارمند می سازد. هیچ گزارشی مبنی بر مبتلا شدن این افراد به ویروس وجود ندارد».

  دنر توضیح داد کارخانه های بوش در چین به خاطر سال نوی چینی بسته شده اند و تعطیلات تا سوم فوریه ادامه خواهد داشت . تمدید تعطیلات تأثیری بر تجارت جهانی بوش نمی‌گذارد.

  بوش از سال 1909 در چین حضور داشته و23 تاسیسات تولید خودرو در بیش از 60 منطقه از چین، بزرگترین بازار خودروی جهان دارد. چین  بیشترین نیروی کار بوش را در خارج از آلمان در اختیار دارد.

  403 هزار نفر در کل جهان برای بوش کار میکنند.

  بوش سیستم های سرگرمی اطلاعاتی چند رسانه ای را در ووهو، سیستم های تقویت کننده ترمز را در نانجینگ، قطعات الکترونیکی خودرو را در ووجین، سیستم های باتری 48 ولتی را در ووکسی و موتور های خودروهای الکتریکی را در تایسانگ میسازد.

  فروش بوش در سال گذشته در آسیا پاسیفیک به 22.5 میلیارد یورو رسید که بیش از 10 میلیون یوروی آن از چین می آمد.

  بوش انتظار دارد به خاطر کاهش تقاضا در چین، آمریکا و اروپا تولید جهانی خودرو در 2020، 2.6 درصد کاهش داشته و به 89 میلیون خودرو برسد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    • خودرو امروز ۴۹۲
    • خودرو امروز ۴۹۱
    • خودرو امروز ۴۹۰
    • خودرو امروز ۴۸۹
    آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
    آرشیو