مدیرکل اداره گمرک قشم:

خودروی دپو شده در قشم نداریم

عصر خودرو- مدیرکل اداره گمرک قشم اعلام کرد: هیچ خودروی وارداتی در گمرک قشم دپو نشده است.

خودروی دپو شده در قشم نداریم
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، حسین سعیدی امروز در نشستی خبری اظهار کرد: در 10 ماهه امسال 91 هزار و 496 تن کالا به ارزش 179 میلیون و 671 هزار دلار به جزیره قشم وارد شده که نسبت به سال گذشته از نظر وزنی 196 درصد و از نظر ارزشی 17 درصد افزایش یافته است.

  وی علت افزایش واردات در این جزیره را واردات برنج و کالاهای اساسی عنوان و اظهار کرد: عمده کالاهای وارد شده دراین مدت به جزیره قشم شامل برنج، چای، پارچه، توتون و تنباکو و قطعات منفصله تولید خودرو بوده است.

  مدیرکل اداره گمرک قشم تصریح کرد: درآمد گمرک در این مدت 59 میلیارد و 327 میلیون تومان بوده که نسبت به سال گذشته 54 درصد کاهش یافته است. همچنین 51 میلیارد تومان از درآمد گمرک مربوط به ضمانت‌نامه‌های سررسیده نشده است چرا که طبق قانون زمان سررسید ضمانت‌نامه‌های واحدهای تولیدی به یکسال افزایش یافته است.

  سعیدی همچنین ترانزیت صادر شده از قشم به مناطق آزاد دیگر را که عمدتا چابهار، کیش و شهید رجایی بوده است، 1975 تن کالا عنوان کرد و افزود: ترانزیت صادر شده از قشم در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 230 درصد رشد داشته است.

  به گفته مدیرکل اداره گمرک قشم، کالاهای ترانزیتی صادر شده از جزیره قشم شامل پوشاک و ماشین‌آلات واحدهای تولیدی می‌شوند. همچنین ترانزیت خارجی وارد شده به جزیره قشم در 10 ماهه امسال 76 هزار و 191 تن بوده که 155 میلیون و 172 هزار دلار ارزش داشته است.

  سعیدی اظهار کرد: میزان ترانزیت خارجی وارد شده به جزیره قشم نسبت طی 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 231 درصد افزایش وزنی و 31 درصد افزایش دلاری داشته که عمدتا از بندر شهید رجایی، مرز میرجاوه و بازرگان وارد قشم شده‌اند و عمده کالاهای ترانزیت خارجی وارده شامل نفت، گاز، چای و قطعات منفصله خودرو بوده است.

  مدیرکل اداره گمرک قشم یادآور شد: ترانزیت داخلی نیز در مناطق آزاد وجود ندارد و میزان آن صفر است.

  به گفته وی، در 10 ماهه امسال پنج میلیون و 980 هزار و 967 نفر مسافر در جزیره قشم تردد داشته‌اند که نسبت به سال گذشته 40 درصد بیش‌تر شده است. همچنین وسائل نقلیه‌ای که در جزیره قشم وارد شده‌اند با 43 درصد افزایش معادل یک میلیون و 1558 دستگاه بوده است.

  این مقام مسئول همچنین اظهار کرد: در حال حاضر 210 واحد صنعتی فعال در جزیره قشم مستقر هستند که 5000 نفر اشتغال ایجاد کرده‌اند.

  به گفته سعیدی این واحدها در زمینه‌ی تولید لوله‌های آب و فاضلاب، روغن موتور، دخانیات، سیمان، سرب و ذوب و احیای روی فعالیت می‌کنند و محصولات تولیدی‌شان عمدتا صادر می‌شود.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    • خودرو امروز ۴۷۶
    • خودرو امروز ۴۷۵
    • خودرو امروز ۴۷۴
    • ۴۷۲
    • ۴۷۱
    • ۴۷۰
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو