کرونا تولید خودروهای رنو را مختل کرد!

عصر خودرو- شرکت خودروسازی رنو فرانسه به تازگی اعلام کرده است که کارخانه آن در کره جنوبی تحت تاثیر اختلال در زنجیره تامین قطعات در چین به طور موقت به تعویق خواهد افتاد.

کرونا تولید خودروهای رنو را مختل کرد!
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، بر اساس گزارشی که در رویترز آمده است، شرکت خودروسازی رنو فرانسه به تازگی از توقف موقت تولید خودرو این کارخانه در شهر بوسان کره جنوبی خبر داده است که تحت تاثیر اختلال در زنجیره تامین و تولید قطعات خودرو در چین به علت شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا در چین رخ داده است.

  در این گزارش، گفته می‌شود که کارخانه رنو در شهر بوسان کره جنوبی به مدت چهار روز از تاریخ 11 فوریه سال جاری میلادی به طور موقت متوقف خواهد شد تا کارخانه های چینی بتوانند قطعات موردنیاز کارخانه ها و شرکت های داخلی و خارجی را تولید و تامین کنند.

  ویروس کرونا در یک ماه گذشته تاکنون جان بالغ بر 700 نفر را در چین و نواحی شرق آسیا گرفته و تاکنون بیش از 35 هزار نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده اند.

  پیشتر نیز بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودروسازی برآورد و اعلام کرده بودند که تولید خودرو در جهان به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا قرار خواهد گرفت و به عبارتی دیگر، از آنجایی که چین یکی از بزرگترین و مهم ترین قطب های خودروسازی در جهان به شمار می رود، قادر خواهد بود این صنعت را به شدت فلج کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط