اوتو ۳۶۰

معاون وزیر صنعت:

تولید خودرو در آذر و دی ۱۰۰ درصد افزایش یافت

عصر خودرو- معاون وزیر صمت از افزایش ۱۰۰ درصدی تولید خودرو در کشور در ماه‌های آذر و دی و افزایش ۱۴۰ درصدی واگذاری خودرو در این دو ماه نسبت به ماه‌های مشابه سال قبل خبر داد.

تولید خودرو در آذر و دی ۱۰۰ درصد افزایش یافت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، سعید زرندی در مراسم افتتاح سالن مجموعه سازی بدنه خودرو یکی از شرکتهای خودروسازی که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: به کسانی که قصد دلالی در این بازار را دارند اخطار می‌دهیم که در این بازار بزودی متضرر خواهند شد.

  وی افزود: دولت قصد دارد با وضع مالیات بر عایدی سرمایه که مقدمات آن در مجموعه وزارت صنعت نهایی شده از کسانی که بیش از یک خودرو دارند مالیات دریافت کند و کسانی که اقدام به خرید بیش از یک خودرو با هدف کسب سود و دلالی کنند، قطعاً متضرر خواهند شد.

  زرندی افزود: دولت و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ایجاد نهضت داخلی سازی و حمایت از کالای بومی، هزار و 165 میلیون یورو خرید کالای خارجی از تولیدات صنایع داخلی را در سال‌جاری هدف گذاری کرد که 275 میلیون یوروی آن سهم بخش صنعت خودرو بود و خوشبختانه این هدف تاکنون محقق شده است.

  وی با بیان اینکه نرخ بالای خودرو موجب رنجش مردم شده است گفت: البته این نرخ بالا ناشی از مسائلی است که خارج از حوزه کنترل خودروسازان است و مسائلی نظیر تورم و نرخ ارز روی آن اثر می‌گذارد.

  معاون طرح و برنامه وزیر صمت افزود: 2 هزار و 267 میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد و از ابتدای سال تاکنون 300 هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده و در واقع نظام بانکی کشور تولید نقدینگی دارد که این امر هم موجب افزایش قیمت کالاها و از جمله خودرو می‌شود.

  زرندی با اشاره به اینکه هم اکنون ظرفیت ساخت سالانه 2 میلیون و 500 هزار خودرو در کشور وجود دارد افزود: هم اکنون 12 درصد ارزش افزوده کشور مربوط به این صنعت است و 630 هزار نفر در کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این صنعت مشغول به کار هستند و اگر نهضت ساخت داخل در این صنعت جدی گرفته نمی‌شد امسال مجبور بودیم برای تأمین نیاز کشور، در چنین شرایطی 10 میلیارد دلار ارز از کشور خارج کنیم.

  وی با اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر خوشبختانه کشور توانسته است شوک‌های ناشی از تحریم‌ها را تحمل و سپری کند افزود: از ابتدای امسال، صدور جواز کسب 18 درصد و صدور پروانه بهره برداری 5 درصد رشد کرده است و در همین مدت 339 هزار پروانه نظام صنفی صادر شده که نشان دهنده رشد 3.9 درصدی این بخش در مقایسه با سال گذشته است.
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  آسان موتور
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    • خودرو امروز ۴۷۷
    آخرین بروزرسانی ۴ ساعت پیش
    آرشیو