اوتو ۳۶۰

خودروی Model Y قدرتمندتر بازمی‌گردد

عصر خودرو- شرکت تسلا در نظر دارد تا Model Y را با قدرت مسیر پیمایی بیشتر به بازار جهان عرضه کند.

خودروی Model Y قدرتمندتر بازمی‌گردد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اخیرا خبر خوبی برای طرفداران خودرو‌های تمام الکتریکی منتشر شده مبنی بر آن که مدل جدید خودروی شرکت تسلا تا 315 مایل را با یک بار شارژ کامل طی می‌کند. همچنین گفته می‌شود که در تخمین‌های اخیر اعمال شده، مدل جدید Model Y شرکت تسلا معادل 121 مایل با یک باک پر بنزین طی می‌کند. جدیدترین مدل خودروی شاسی‌بلند شرکت تسلا قرار است پادشاه خودرو‌های دیگر در معادل سازی با خودرو‌های بنزینی باشد. این خودرو با معادل 121 مایل بر هر باک بنزین از پرچمدار پیشین، Hyundai Kona Electronic سبقت گرفت. با این حال لازم به ذکر است که معادل خودروی هیوندای 120 مایل بر گالن بود.

  موفقیت شرکت تسلا

  با ایجاد قدرت پیمایش مسیری مطابق با 315 مایل با یک بار شارژ، تسلا توانست به وعده خود برای ایجاد قدرت مسیر پیمایی بیشتر خودرو‌ها عمل کند. این امر بسیار برای تسلا و نام این برند مفید واقع می‌شود چرا که این شرکت قرار است تا در ماه آینده یک معرفی قدرتمند داشته باشد. با این حال در زمان معرفی تسلا میانگین تخمین وسعت مسیر طی شده توسط خودروی خود را زیر 300 مایل دانست و سعی کرد توقعات مخاطبین را در حد معقول و میانگین نگه دارد. این شرکت همچنین در ماه ژانویه اعلام کرده بود که مراحل توسعه مهندسی مدل Model Y ادامه خواهد داشت.

  این امر تا به حال توانشته قدرت اتومبیل را تا سطح قابل توجه‌ای افزایش دهد، اما مسئولان شرکت معتقدند توانایی آن‌ها از این نیز بیشتر است. شرکت تسلا در ژانویه از ساخت Model Y در قالب خودرو با قدرت رانش چهار چرخ نیز خبر داد. با این حال اطلاعات مربوط به این اقدام ناشناخته باقی مانده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که شرکت تسلا در نظر دارد تا موتور‌های دوقلو AWD را بر روی Model Y قرار دهد، چرا که بر روی مدل‌های Model 3 نیز چنین موتور‌هایی را قرار داده است. لازم به ذکر است که خودروی Model 3 با دو موتور 322 مایل را طی می‌کند، در حالی که همین خودرو با یک موتور تنها 250 مایل را طی می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتور