خودروی برقی شاسی بلند رنو با برد ۷۰۰ کیلومتر

عصر خودرو- رنو از تولید نمونه مفهومی خودروی برقی جدید شاسی بلند خود خبر داده که هم در نقاط شهری و هم در مسافرت‌ها قابل استفاده است.

خودروی برقی شاسی بلند رنو با برد ۷۰۰ کیلومتر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر  ، خودروی برقی جدید رنو، مورفوز نام دارد و برای حالت شهری یک باتری 40 کیلووات ساعتی در آن نصب می‌شود. اما با تقویت این باتری و نصب یک بسته باتری اضافی 50 کیلووات ساعتی، برد خودروی یادشده به 700 کیلومتر افزایش می‌یابد.

  نصب باتری اضافی بر روی این خودرو در عرض چند ثانیه صورت می‌گیرد و یک محفظه کوچک 20 سانتیمتری به همین منظور در نظر گرفته شده است. طراحی سپرهای عقب این خودرو و چراغ‌ها و شاسی‌های جلوی آن نیز به گونه‌ای صورت گرفته تا کمترین میزان مقاومت در برابر فشار و جریان هوا ایجاد شود.

  پس از اتمام سفر، راننده خودرو می‌تواند در صورت تمایل باتری اضافی 50 کیلووات ساعتی را کنار بگذارد تا از وزن خودرو کاسته شود. شارژ این خودرو به صورت بی سیم هم در منزل و هم در ایستگاه‌های شارژ ممکن است. در زمان توقف می‌توان از باتری‌های این خودرو برای شارژ لوازم برقی منزل هم استفاده کرد.

  برای این خودروی مفهومی سیستم رانندگی نیمه خودکار هم در نظر گرفته شده تا سرنشینان در بزرگراه‌ها بتوانند با هم تعامل داشته باشند. امکان تغییر وضعیت صندلی‌های این خودرو نیز در همین راستا ممکن است.
  کد خبر

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط