برنج

بنزین«۳۲۳۴»

مابه‌التفاوت سوخت خودرو‌های سواری و بین شهری امروز واریز می‌شود

عصر خودرو- باقرجوان گفت: مابه‌التفاوت سوخت خودرو‌های سواری و بین شهری به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان ظرف امروز و فردا واریز می‌شود.

مابه‌التفاوت سوخت خودرو‌های سواری و بین شهری امروز واریز می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  با بیان اینکه ناوگان سواری بین شهری با پلاک "ع" در ابتدای هر ماه سهمیه 400 لیتر بنزین خود را دریافت می‌کنند، گفت: در صورتی که پیمایش آن‌ها بیش از این سهمیه باشد و بر اساس کیلومتر و صورت وضعیتی که دارند به ازای هر یک لیتر هزار و 500 تومان دریافت می‌کنند.

  او گفت: رانندگان این ناوگان در صورتی که بیش از 400 لیتر پیمایش داشته باشند، به ازای یک لیتر هزار و 500 تومان سهمیه و یارانه خود را دریافت می‌کنند و این سهمیه در کارت بانکی آن‌ها که رمز آن چهار رقم پایانی شماره ملی‌شان است، واریز می‌شود.

  باقرجوان گفت: رانندگان می‌توانند این اعتبار و سهمیه خود را در هر کارت شتابی که دارند و رمز کارت بانکی آن‌ها چهار رقم پایانه شماره ملی‌شان است را دریافت کنند و از آن در هنگام سوخت‌گیری استفاده کنند.

  مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه رانندگان برای مصرف 400 لیتر سهمیه‌شان یک ماه فرصت دارند، گفت: در صورتی که بیش از این 400 لیتر پیمایش داشته باشند، می‌توانند از این یارانه و یا اعتبار استفاده کنند.

  او توضیح داد: رانندگان سواری و بین‌شهری هرکدام محدودیت ظرفیت برای جابه‌جایی مسافران دارند و بعید است در هر ماه بیش از 1200 تا 1300 لیتر بنزین مصرف کنند.

  باقرجوان تأکید کرد: سهمیه 400 لیتر ابتدای هر ماه در کارت رانندگان شارژ می‌شود و در صورتی که از این سهمیه استفاده نکنند، سوخت می‌شود و در ماه بعد مجدداً 400 لیتر دیگر به کارت آن‌ها واریز می‌شود.

  او اظهار کرد: در یک بازه زمانی اعلام شده که سهمیه خودرو‌های سواری بین‌شهری واریز نشده و این موضوع از سوی شرکت پالایش و پخش تکذیب شده بود، اما باید گفت که سهمیه خودرو‌های سواری از ماه‌های گذشته ابتدای هر ماه واریز می‌شود و مابه‌التفاوت سهمیه سوخت این سواری‌ها هم ظرف امروز یا فردا به کارت بانکی آن‌ها واریز می‌شود.

  مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه خودرو‌های سواری بین‌شهری در مسیر‌های بین شهر‌های کوچک تا استان‌ها در مقایسه با سایر ناوگان‌های حمل‌ونقل مسافری میزان کاهش مسافران‌شان کمتر بوده است، گفت: در برخی از شهر‌ها تردد مسافران به صفر رسیده، اما در برخی از استان‌ها مسافر از طریق این ناوگان‌های سواری جابه‌جا می‌شود.

  او یادآور شد: به طور مثال پایانه‌های مرزی هم‌اکنون به صورت کامل تعطیل شده و تردد ناوگان‌های سواری عمومی از شهر‌های مرزی به استان‌ها وجود ندارد بنابراین به طور متوسط در مسافت‌های کوتاه میزان جابه‌جایی‌های مسافر به 15 درصد کاهش یافته است.

  باقرجوان تأکید کرد: ضدعفونی در تمامی ناوگان‌های مسافری و پایانه‌ها به صورت مرتب انجام می‌شود و تمامی خودرو‌های سواری در این ایام با وجود آنکه میزان جابه‌جایی مسافران‌شان کاهش یافته، اما به صورت مرتب تمامی پایانه‌ها و خودروهای آن‌ها به صورت کامل ضدعفونی می‌شود.

   

   
  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط