ادامه بارش‌ها تا دوشنبه

عصر خودرو- مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه سامانه بارشی روزهای یکشنبه (۱۰ فروردین ماه) و دوشنبه (۱۱ فروردین ماه) تداوم دارد، ‌گفت: روز سه‌شنبه (۱۲ فروردین ماه) این سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

ادامه بارش‌ها تا دوشنبه
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (9 فروردین ماه) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی‌ می‌شود.

  وی در ادامه ضمن بیان اینکه روزهای یکشنبه (10 فروردین ماه) و دوشنبه (11 فروردین ماه) تقریبا در غالب مناطق کشور این وضعیت تداوم دارد، گفت: شدت بارش در روز شنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شمال شرق خوزستان، برخی نقاط فارس، جنوب یزد و نواحی مرکزی کرمان پیش بینی می‌شود.

  به گفته ضیاییان، همچنین شدت بارش‌ها در روز یکشنبه (10 فروردین) در استان‌های لرستان، نیمه شرقی خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری،‌ کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، برخی نقاط استان‌های فارس، یزد و خراسان رضوی و نیمه غربی کرمان و روز دوشنبه (11 فروردین ماه) در نیمه جنوبی کرمان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

  مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز سه‌شنبه‌ (12 فروردین ماه) تمرکز بارش‌ها در شمال شرق و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی است، اظهار کرد: اواخر این روز سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

  ضیاییان همچنین خاطرنشان کرد: بارش در این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به‌صورت برف خواهد بود. همچنین در روزهای شنبه (9 فروردین) و یکشنبه (11 فروردین) خلیج فارس و در روز دوشنبه دریای عمان مواج است.

  وی ادامه داد: روز چهارشنبه نیز در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز غربی و مرکزی بارش پراکنده خواهیم داشت.

  ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (10 فروردین ماه) ابری و همراه با بارش باران و رگبار و رعدوبرق گاهی افزایش باد با حداکثر دمای 14 و حداقل دمای 9 درجه سانتی‌گراد و روز دوشنبه (11 فروردین ماه) ابری و مه رقیق گاهی بارش باران و به‌تدریج افزایش باد و کاهش ابر با حداکثر 15 و حداقل دمای 7 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور