اوتو ۳۶۰

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

بلاتکلیفى خودروهاى وارداتى در گمرک

ابهامات اجازه ترخیص به خودروهای دپویی را نمی‌دهد

عصر خودرو- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از بلاتکلیفى خودروهاى وارداتى در گمرک با وجود موافقت دولت براى ترخیص آن‌ها خبر داد و گفت: ابهاماتى درخصوص مصوبه ترخیص خودروها وجود دارد که مانع از خروج آن‌ها شده است.

بلاتکلیفى خودروهاى وارداتى در گمرک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از اقتصادآنلاین، مهدى دادفر درباره وضعیت خودروهاى وارداتى مانده در گمرک توضیح داد: اگرچه هیات دولت در جلسه 16بهمن ماه سال گذشته با ترخیص 5108خودروی دپو شده در گمرک موافقت کرده بود، اما این خودروها همچنان در گمرک بلاتکلیف هستند.

  او همچنین درباره علت عدم ترخیص خودروها بیان کرد: مصوبه دولت در بهمن ماه مبنى بر ترخیص خودروهاى مانده در گمرک دارای ابهاماتی از جمله نداشتن ثبت سفارش و عدم امکان ثبت سفارش جدید است که مانع از ترخیص خودروهای دپویی شده؛ ضمن اینکه موضوع خودروهاى وارداتى به ارگان‌هاى متفاوتى واگذار شده که این چند مسئولى هم مانع تصمیم‌گیرى واحد مى‌شود.

  دادفر تصریح کرد: طبق آخرین مصوبه هیات دولت، از بین 5108دستگاه خودروی دپویی حدود 3500خودرو اجازه ترخیص داشتند که ابهامات این مصوبه مانع از ترخیص آن‌ها شد.

  دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ضمن اشاره به محدودیت زمانى مصوبه دولت گفت: طى ماه‌هاى گذشته نیز حدود 1500دستگاه خودرو به دلیل اتمام زمان مصوبه دولت از گمرک ترخیص نشدند، در حال حاضر نیز مصوبه فعلى محدودیت زمانى دارد که مهلت زمانی در نظر گرفته شده 3 ماه بوده که نیمی از این زمان سپری شده است.

  دادفر تاکید کرد: اگر دولت هر چه زودتر امکان ثبت سفارش را برای خودروهای دپویی فراهم نکند با اتمام زمان مصوبه، مجددا صاحبان این خودروها بلاتکلیف می‌ماند.


   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط