لیزینگ گردشگری

۲۹ اسفند پرتلفات‌ترین روز

۵۱۳ کشته در تصادفات نوروزی امسال

عصر خودرو- ۵۱۳ نفر در ایام نوروز امسال بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰.۶ درصد کاهش یافته است.

۵۱۳ کشته در تصادفات نوروزی امسال
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از تسنیم، بنابر اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، به دنبال کاهش قابل توجه سفرها در نوروز امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اصل در خانه ماندن برای قطع زنجیره این بیماری، شاهد کاهش 40.6 درصدی تلفات حوادث رانندگی در کشور بودیم.

  در بازه زمانی 25 اسفند 98 تا 15 فروردین امسال، 513 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که 431 نفر از آنها مرد و 82 نفر زن بودند.

  بیشترین تلفات در تهران

  بر اساس این گزارش در نوروز امسال، استان تهران با 52 فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشت، پس از آن استان فارس با 45 و خوزستان و کرمان هر کدام با 39 فوتی در رتبه‌های بعدی تلفات تصادفات قرار گرفتند.

  همچنین استانهای ایلام با یک، یزد و قم هر کدام با چهار و زنجان با پنج فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی در نوروز امسال را داشتند.

  29 اسفند؛ پرتلفات‌ترین روز

  در ایام نوروز امسال، 29 اسفند با 44 فوتی و 27 اسفند با 43 فوتی بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص دادند.

  رانندگان بیشترین قربانیان تصادفات نوروزی

  بر اساس آمارهای موجود از کل تلفات حوادث رانندگی نوروز امسال 182 نفر راننده، 165 نفر سرنشین، 96 نفر عابرپیاده، 59 نفر موتورسیلکت سوار و 11 نفر نامعلوم بودند.

  یادآور می‌شود آمار ارائه شده در این خبر، آمار اولیه تلفات حوادث رانندگی در نوروز امسال است و آمار نهایی و قطعی تلفات این حوادث طی یک ماه آینده و پس از نهایی شدن آمار مصدومان و درگذشتگان اعلام خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط