اطلس خودروکرمان خودرو

رئیس پلیس راهور ناجا خبر داد:

حمایت از تولید موتورسیکلت‌های برقی داخلی

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا گفت: هر شرکتی که موتورسیکلت‌های برقی داخلی تولید کند، حمایت شده و این موتور‌ها پلاک می‌شوند.

حمایت از تولید موتورسیکلت‌های برقی داخلی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در مورد تولید موتورسیکلت‌های برقی در کشور و حمایت از تولیدکنندگان این وسیله نقلیه گفت: آیین نامه اجرایی ماده 8 قانون هوای پاک صراحت دارد که تولید و واردات موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کشور به دلیل آلودگی بالایی که دارد، ممنوع است.

  وی ادامه داد: از سال 95 موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کشور پلاک نمی‌شوند و طبیعی است که اکنون خدمات به آن‌ها نیز داده نمی‌شود و بیشتر مجوز‌ها برای موتور‌های انژکتوری است که البته تولید آن در کشور محدود است.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: آنچه که ماده 8 قانون هوای پاک، دولت، سازمان محیط زیست، پلیس و وزارت صنعت، معدن و تجارت از آن حمایت می‌کند، موتور‌های برقی است، زیرا نقش آن در تصادفات و حوادث بسیار پایین است.

  سردار هادیانفر افزود: از سوی دیگر موتورسیکلت‌های برقی به دلیل سرعت مناسبی که دارند و به هوای شهر‌ها لطمه نمی‌زند، قابل حمایت هستند.

  وی اضافه کرد: در دستورالعمل سال گذشته تاکید کردیم و به مراکز شماره گذاری ابلاغ شد که هر شرکتی که در این زمینه تولیدات داخلی داشته باشند، از آن‌ها حمایت شده و این موتور‌ها پلاک می‌شوند.

  سردار سیدکمال هادیانفر افزود: پلیس از تولید این موتورسیکلت‌ها حمایت می‌کند و هر موانعی که احیانا در پلیس وجود داشته باشد و تولید کنندگان به ما اطلاع دهند، پلیس به سهم خود بلافاصله موانع را برطرف خواهد کرد.

  رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در دستورالعمل‌ها و پیش فرض‌ها تلاش کردیم هیچ مانعی برای شماره گذاری موتورسیکلت‌های برقی وجود نداشته باشد، اما باز اگر تولید کننده‌ای دچار مشکل شد، پلیس این آمادگی را دارد تا مشکل را برطرف کند تا از سوی دیگر جهش تولید در کشوراتفاق بیافتد آن هم با رویکرد تولید موتورسیکلت‌های برقی که به نوعی با محیط زیست سازگاری دارند.

  وی گفت: اکنون موتورسیکلت‌های انژکتوری که در سال ساخت مناسب تولید شده باشند، شماره گذاری می‌شوند، اما کاربراتوری‌ها پلاک نمی‌شوند.

  سردار هادیانفر در پاسخ به این سوال که آیا شرکت یا تولید کننده‌ای برای راه اندازی خط تولید موتورسیکلت‌های برقی اعلام آمادگی کرده اند؟ گفت: اکنون چند کارخانه در کشور در این زمینه فعال هستند و وزارت دفاع در حاشیه تهران نیز در کارخانه‌ای موتورسیکلت‌های برقی را تولید می‌کنند علاوه براین در استان اصفهان نیز چندین کارخانه فعال هستند و تولیدات خوبی داشته اند.

  برچسب ها
  KLTکرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۵۰۱
    • خودرو امروز ۵۰۰
    • خودرو امروز ۴۹۹
    • خودرو امروز ۴۹۸
    • خودرو امروز ۴۹۷
    • خودرو امروز ۴۹۶
    • خودرو امروز ۴۹۵
    • خودرو امروز ۴۹۴
    • خودرو امروز ۴۹۳
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو