برنج

مرسدس اوراقی با یک میلیون دلار حراج شد!

عصر خودرو- اشیای خاک‌خورده و مستهلک گاهی سرنوشت صاحبان غافل خود را دستخوش تغییری غیرمنتظره می‌کنند.

مرسدس اوراقی با یک میلیون دلار حراج شد!
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از همشهری آنلاین، یک مرسدس بنز قدیمی که بیش از 40 سال در کنج گاراژ منزلی در ایندیانای آمریکا خاک می‌خورد قبل از اوراق شدن ارزشی میلیون دلاری پیدا کرد. این مرسدس مدل 300SL رودستر، یک مدل کلاسیک است که بین طرفداران و مجموعه‌داران مرسدس بنز بسیار محبوب است و اغلب کارکردی هفت رقمی دارد.

  اما این اتومبیل که سال 1976 (44 سال قبل) خریداری شده بوده حدود 15 هزار کیلومتر کار کرده است. نمایندگی فروش این کمپانی اعلام کرده است که در دهه 1960 تنها 249 عدد از این خودرو تولید شد که همین نکته این مدل را به یک خودروی کمیاب و پرطرفدار تبدیل کرده است.

  این مدل از مرسدس بنز به همراه مدل پرنده‌ای (Gullwing) دو مدل بسیار معروف بین مجموعه‌داران اتومبیل‌های کلاسیک هستند و مدل رودستر خاک گرفته‌ای که خیرا از یک گاراژ شخصی پیدا شده با کارکرد کم و تاریخچه مالکیت مشخص، ارزشی بیشتر از قبل پیدا کرده است.

  اتومبیل‌های بازمانده دست نخورده مانند این حتی از نمونه‌های تعمیر شده نیز خاص‌تر هستند. به همین دلیل جای تعجب ندارد که با قرار گرفتن این اتومبیل توسط نمایندگی اتومبیل های کلاسیک مستقر در نیویورک با قیمت 1.095 میلیون دلار در فهرست، قیمتی بیشتر نیز پیدا کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط