برنج

کاخ سفید طرف شرکت خودروسازی را گرفت

مناقشه تسلا با مقامات کالیفرنیا

عصر خودرو- بعد از آنکه مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا اعلام کرد برخلاف قوانین ایالت کالیفرنیا خط تولید خود را بازگشایی کرده است، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت ایالت کالیفرنیا باید برای کمک به تسلا هر کاری که لازم است، انجام دهد.

مناقشه تسلا با مقامات کالیفرنیا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از فارس، الون ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلای آمریکا، اعلام کرده است برخلاف قوانین اعمال شده در ایالت کالیفرنیا برای تعطیل شدن کارخانه‌ها به خاطر کرونا، خط تولید خود را راه‌اندازی کرده است.

  مقامات ایالت کالیفرنیا گفته‌اند که از بازگشایی این کارخانه مطلع هستند اما تسلا نمی‌تواند بدون ارائه طرح بهداشتی و ایمنی تائید شده برای کارگران و کارمندان فعالیت خود را از سر گیرد.

  استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، در حمایت ضمنی از ماسک و شرکت تسلا، گفت:‌مقامات کالیفرنیا اگر می‌خواهند کارخانه تسلا در ایالت آنها باقی بماند باید برای بازگشایی این خط تولید هر کاری که لازم است، انجام دهند.

  گابین نیوسام،‌ فرماندار کالیفرنیا هم به طور نسبی طرف ماسک را گرفته و گفته است چند روز پیش با وی گفت‌وگو کرده و نظرات مدیرعامل تسلا به کالیفرنیا کمک کرد تا هفته گذشته بازگشایی مرحله به مرحله فعالیت‌های اقتصادی را کلید بزند.

  فرماندار کالیفرنیا در این باره گفت: ‌من نه تنها کارخانه تسلا را می‌شناسم بلکه سال‌های سال است با مدیرعامل آن آشنا هستم.

  وی گفت: من احترام ویژه‌ای برای روح نوآوری، فناوری و مدیریت تسلا قائلم.

  برچسب ها
  کرمان موتور