برنج

احتمال آتش سوزی در هیوندای سانتافه و النترا!

عصر خودرو- شرکت هیوندای در استرالیا حدود ۱۰۰ هزار دستگاه از خودروهای سانتافه و النترا را به علت احتمال آتش سوزی فراخوان داد.

احتمال آتش سوزی در هیوندای سانتافه و النترا!
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، بخش استرالیایی شرکت هیوندای موتور به تازگی اعلام کرده که برخی از محصولات قدیمی آن را که در سال های 2005 تا 2011 میلادی تولید و در بازار استرالیا عرضه شده‌اند، به علت احتمال آتش گرفتن فراخوان داده و مالکان و صاحبان مدل خودروهای مشمول باید هرچه سریعتر به مراکز و نمایندگی های مجاز هیوندای موتورز در استرالیا مراجعه کرده تا مشکل مذکور برای خودروهای آنها بر طرف شود.

  طبق گزارشی که در سایت carscoops آمده است، نام مدل و تعداد دقیق خودروهای مشمول این فراخوان به شرح زیر است:

  9 هزار و 393 دستگاه هیوندای سانتافه تولید شده در حد فاصله 16 مارس 2005 ج تا 22 سپتامبر 2009 میلادی

  18 هزار و 734 دستگاه هیوندای النترا تولید شده در حدفاصله 17 اوت 2005 تا 14 مه 2011 میلادی

  68 هزار و 765 دستگاه هیوندای آی سی تولید شده در حدفاصل 7 نوامبر 2006 تا 14 دسامبر 2010 میلادی

  گفته می‌شود این فراخوان به علت ایجاد اتصال کوتاه در موتور خودروهای مذکور اعلام شده و از آنجایی که این اتفاق ممکن است تا در صورت خاموش بودن موتور نیز رخ دهد، مالکان مدل خودروهای مذکور باید این فراخوان را جدی گرفته و هر چه سریعتر به شرکت هیوندای موتورز مراجعه کنند.

  به گفته یکی از سازمان های نظارتی در استرالیا، نقص و مشکل موجود مربوط به مراحل تولید این خودروها بوده و با یک برد کنترل کننده الکترونیکی در ماژول ABS در ارتباط است؛ این بار در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت منجر به اتصال کوتاه شده و زمینه ساز حریق و آتش‌سوزی می‌شود.

  پیش‌تر نیز این خودروساز کره‌ای در اوایل سال جاری میلادی به علت مشابه برای چند محصول خود در بازار ایالات متحده نیز فراخوان اعلام کرده بود. به همین سبب بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه خودرو بر این باورند که احتمالاً این مدل خودروها در سایر بازار کشورهای مختلف نیز چنین مشکلی را دارند و بنابراین بهتر است صاحبان خودروهای مذکور به مراکز و نمایندگی‌های مجاز هیوندای موتورز در کشور خود مراجعه کرده و از نبود چنین ایرادی اطمینان حاصل کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط