برنج

اخراج ۹۰۰۰ نفر از کارکنان رولز رویس

عصر خودرو- شرکت بریتانیایی رولز رویس اعلام کرد که تحت تاثیر بحران پاندمی کرونا مجبور خواهد شد علاوه بر تعطیلی کارخانه‌های خود، حداقل ۹۰۰۰ نفر از پرسنل خود را نیز تعدیل نیرو کند.

اخراج ۹۰۰۰ نفر از کارکنان رولز رویس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا ، شرکت بریتانیایی رولز رویس (Rolls Royce) که وظیفه تولید موتور هواپیمای بوئینگ و ایرباس را برعهده دارد، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای جدید اعلام کرده است که تحت تاثیر بحران پاندمی ویروس کرونا و افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و آینده نامعلوم صنعت هوایی مجبور خواهد داد علاوه بر تعطیلی کارخانه های خود، حداقل 9000 نفر از کارکنان و پرسنل‌ش را نیز اخراج و تعدیل نیرو کند.

  وارن ایست، مدیر ارشد اجرایی رولزرویس در گفت‌وگو و مصاحبه‌ای با رادیو بی بی سی روز چهارشنبه در این خصوص خاطرنشان کرد: این اقدام بخشی از تصمیمات و استراتژی های ما درخصوص مطابقت با تقاضای صنعت هوایی در آینده به شمار می رود و از آنجایی که در ماه های گذشته بسیاری از خطوط پروازی در سراسر جهان به حالت غیرفعال درآمده و تقریباً هیچ پرواز بین المللی و مسافری صورت نگرفته مجبور خواهیم بود ظرفیت خود را به حداقل برسانیم و بدین ترتیب از افت شدید نقدینگی و رشد هزینه های مازاد جلوگیری به عمل بیاوریم.

  بخش زیادی از درآمد زایی این شرکت بریتانیایی از طریق فعالیت در صنعت هوایی به دست می آید ؛ به عنوان مثال میزان درآمدزایی رولز رویس در سال 2019 میلادی 15 میلیارد پوند ثبت و اعلام شده است.

  به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوایی تصمیم این شرکت برای تعدیل نیروی 17 درصد از کارکنان خود، در هزینه های سالانه این شرکت به میزان حدود 1.3 میلیارد پوند معادل 1.59 میلیارد دلار صرفه جویی خواهد کرد.

  بر اساس گزارش رویترز، این شرکت مسئولیت تولید و تامین موتورهای هواپیماهای بزرگی همچون بویینگ 787 و ایرباس A350 را برعهده دارد.

  بسیاری از ایرلاین ها و شرکت های هواپیمایی تحت تأثیر افت شدید تقاضا برای سفرهای هوایی و کمبود نقدینگی ناشی از شیوع گسترده و همه گیری ویروس کرونا، تحویل هواپیماهای جدید خود را که از شرکتهای هواپیماسازی بوئینگ و ایرباس سفارش داده بود را به مدت نامعلومی تعویق خواهد انداخته اند، به همین سبب تولید کارخانه های هواپیماسازان بزرگ جهان نیز با مشکل و رکود مواجه شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط