اوتو ۳۶۰

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو:

معاملات خودرو در بازار با قیمت‌های توافقی انجام می‌شود

عصر خودرو- رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفت: اندک خرید و فروش‌های بازار نه با فرمول ۱۰ درصد بالای قیمت کارخانه‌ای اعلام شده از سوی مسوولان، بلکه با قیمت‌های توافقی انجام می‌شود.

معاملات خودرو در بازار با قیمت‌های توافقی انجام می‌شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، 22 اردیبهشت‌ماه امسال بود که «عباس تابش» رییس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که برای انجام معاملات، قیمت خودرو در کف بازار شامل قیمت درب کارخانه به علاوه حداکثر 10 درصد سود خواهد بود و بازرسان این سازمان نظارت خواهند کرد که هر کجا قیمتی بالاتر از این ارقام داده شود، به منزله گران‌فروشی بوده و با آن مقابله خواهند کرد .

  با این وجود، اما رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گوید: تاکنون بخشنامه، آیین نامه یا ابلاغیه‌ای در این زمینه برای نمایشگاه‌داران ارسال نشده، بنابراین سقف قیمتی برای خودروها وجود نداشته و خرید و فروش‌ها همچنان به صورت توافقی انجام می‌شود.

  «سعید موتمنی» تاکید کرد: اتحادیه نمایشگاه‌داران موافق رقم 10 درصد به عنوان حداکثر افزایش قیمت در بازار است و آن را در راستای تنظیم بازار خودرو مفید ارزیابی می‌کند.

  به گفته این مقام صنفی، در هر حال نمایشگاه‌داران و صاحبان بنگاه‌های خودرو، نیم درصد از مجموع ارزش خودرو را به عنوان حق کمیسیون خود از طرفین معامله دریافت می‌کنند و بیشتر یا کمتر بودن این رقم تفاوت چندانی به حالشان ندارد.

  افت 20 تا 35 درصدی قیمت خودروهای داخلی

  موتمنی در ادامه از کاهش 20 تا 35 درصدی قیمت خودروهای داخلی از زمان اعلام قیمت‌های جدید خودروها خبر داد و افزود:‌ به‌طور نمونه خودروی پراید که در آن ایام 90 میلیون تومان بر روی کاغذ قیمت‌گذاری می‌شد، این روزها به 70 میلیون تومان، تیبا از حدود 90 میلیون تومان به 74 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 2 از 160 به 118 میلیون تومان، پژو 405 از 154 به 112 میلیون تومان و سمند ال ایکس از حدود 155 به 114 میلیون تومان کاهش یافته است.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط